Binnenmuren vereischten speciale aandacht* Een oud gebouwwaar tegen later gebouwd werd, bevatte soms een zijgevel ter dikte van 33 cm. Was daar later een steensche muur (22 cm) tegenaan gekomen, dan moest men er op bedacht zijn, de scheiding (als deze was: kant oud gebouw) niet op het midden (der beide muren samen) te nemen. Vele variaties kwamen hierbij voor. Ook bv. gevallen van bepleis tering (na een vroegere opmeting)Bekleeding van muren met tegels marmerplaten of steenen, haaksche verspringing van binnenmuren,, binnenshuis gemaskeerd door kasten, die bij een vroegere opmeting niet ontdekt waren (dus op oud veldwerk niet bekend)t en dergelij ke toestanden, waren bij de kaarteering van het detailveldwerk punten waaraan de grootste aandacht geschonken werd. Zooveel mogelijk werd alles wat gemeten was in de kaarteering weergegeven, zoo noodtg met een korte potloodaanteekening toege licht voor een spoedige oriënteering wanneer later werd overgegaan tot het vaststellen van de kadastrale grenzen aan de hand van de beschikbare gegevens. 5c Voorloopige nummering na het onderzoek, welke perceelen één eigendom vormen. Oude stando Nazien van hypothecaire bezwaardheido Posten register 9» Zoodra van een blok op 1 a 250 het detailveldwerk was gekaar- teerdv had men daarmede feitelijk verkregendat de terreins toestand voor dat gedeelte op het kantoor verkleind aanwezig was. In sommige gevallen, waarbij de vroegere veldwerken in hermetings- verband konden opgenomen worden, was ook reeds de kadastrale grens aldus vastgesteld op de kaart 1 a 250. Het nu volgende werk wast ook alle overige kadastrale grenzen vast te stellen en op de kaarteering aan te brengen. Alvorens te beginnen met de kaarteering van oud veldwerk, werd eerst nagegaan in hoeverre de verschillende eigendommen één geheel uitmaakten. De oude nummers benevens de bijpijlingenf op het oude plan voorkomende, werden in potlood ingeschreven op de kaarteering 1 a 250. De oude stand dezer nummers werd uitgetrokkenwaardoor bekend werd, welke perceelen van eenzelfden eigenaar aan elkander grensden. De nummers dezer perceelen werden met zacht potlood om- kringd en deze kringen werden verbonden door een gegolfde potlood lijn. Daarna werd nagegaan welke perceelen volgens openstaande posten Reg. 9 gedeeltelijk overgedragen waren. Eventueel werd ook hier, bij constateeren van gelijken eigendom, de gegolfde potloodlijn aangebracht. Tevens werd in de betrokken oude perceelen op de kaart 1 a 250 bijgeschreven: nVerkoop" of "Ruiling" of anderszins, "Reg. 9/421"of "Stichting 8/251". Een lijst werd samengesteld van perceelen, die vereenigd moesten worden. Bleek na raadpleging van de registers ten hypo- theekkantore9 dat voor sommige perceelen bezwaar bestond tegen vereeniging, dan werd op de kaart 1 a 250 'bij de betrokken grens vermeld in potlood: "hypotheekgrens"Het spreekt vanzelf, dat al deze bewerkingen met de grootste zorgvuldigheid moesten worden uitgevoerd. Vergissingen zouden later weliswaar ontdekt worden, doch een regelmatig verloop van het werk zou dan gestoord zijn.,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1943 | | pagina 5