Hoe dan ookc de hermetingen zijn hervat9 doch de middelbare meettechnici zijn daarbij niet ingeschakelde We kunnen hiervoor geen goed gemotiveerde verklaring vinden, want aan verschillende ruilverkavelingsbureaux is er voor deze ambtenaren niet voldoen de buitenwerk, zoodat zij meer ten kantore dan te velde werkzaam zi jn. Ook de personeelstaktiek inzake de aanstelling van land meters is ons niet geheel duidelijke Na het examen in 1932 volgde er voor het eerst weer in 1939 een examen, maar toen was het hek dan ook van den dam0 In een tijdsbestek van nog geen 4 jaar werden er niet minder dan 46 landmeters aangesteldr terwijl er nog 18 op arbeidscontract werkzaam zijn* Resumeerendekunnen we het volgende vaststellen0 De technische dienst van het Kadaster was steeds onmach tig om aan eenigen toevloed van werk het hoofd te bieden. Als oorzaak daarvan moet aangemerkt worden het distric tenstelsel,. dat heeft geleid tot groote decentralisatie. Het districtenstelsel heeft een juiste werkverdeeling in den weg gestaan en leidde tot versnippering van krachten. Het was de oorzaak van een verkeerde personeelsformatie, waardoor de bezetting van een middelbare tusschenrang werd ver hinderd en het aanstellen van lager personeel vrijwel onmogelijk werd gemaaktc De benoeming van hoofden van bureaux was een stap in de goede richting, doch. heeft het verwachte resultaat niet gebracht, omdat het districtenstelsel reeds te veel hoofden kende. De teekenbureaux zijn, eveneens als gevolg van het dis trictenstelsel, niet tot een merkbare ontplooiing gekomen. De dienst voor ECL(.W(1 is door de onmacht van den techni- sehen dienst van het Kadaster (met als grondoorzaak het distric tenstelsel) in het leven geroepen,. Deze dienst staat echter te los van den technischen dienst van het Kadaster en heeft in den huldigen vorm een te tijdelijk karakter. Moet de toekomst voor den technischen dienst van het Kadaster nu somber ingezien worden? liet antwoord daarop kan naar onze meening ontkennend luiden, doch dan dient een reorganisatie met spoed ter hand genomen te worden. Een goede kern voor reorganisatie is aanwezig. Met de hoofden van bureaux, de middelbare en lagere tech nici, de teekenbureaux en den dienst voor B,L,W0 is stellig iets goeds te bereiken. De districten in nun huidigen vorm zullen dan echter ten spoedigste moeten verdwijnen, Hoe en wat er gereorganiseerd moet worden, hopen we in een volgend artikel uiteen te zetten. 8„

Orgaan der Vereeniging TAK | 1943 | | pagina 9