16 tijden nimmer tevergeefs een beroep zal behoeven te doen» Zij zullen het Kadaster niet in den steek latenook al zijn ze altijd stiefmoederlijk bedeeld geworden. Nu de laatste groep ambtenaren van den belastingdienst in opleiding is, staat men thans voor de noodzaak.,, de recruteering van de teekenaars van het Kadaster» zooals hun titel nog steeds luidt, opnieuw te regelen. Hierin ligt een goede kans om een gezonde basis te scheppen voor een stevige organisatie van den technischen dienst. Men koppele aan de recruteering een herziening van de opleiding en de regeling der lagere en middelbare functies. Men kan dan tevens rekening houden met de verlangens tot titelwijziging Uiteraard bepleiten wij een herziening, passend in het raam van de door ons aanbevolen reorganisatie-maatregelen Er dient voor gezorgd te worden, dat een voldoende promot 1e- kans aanwezig is. Uitzicht op de mogelijkheid tot promotie houdt de werklust en de ambitie voor het gekozen dienstvak gaande» Ge mis aan promotiekansen doodt de geestkracht. Van het begin tot het einde dient men er den prikkel tot het leveren van bijzonde re prestaties in te houden. We hebben er reeds eerder érnstig voor gewaarschuwdniet nogmaals in de fout te vervallen, om de recruteering te beperken tot een bepaalde groep. Men stelle ieder,, die daarvoor aanleg heeft, in staat zich aan de exameneischen te onderwerpen. Het kan daarbij wellicht aanbeveling verdienen, dat de candidaten voor hun examen werkzaam zijn aan de verschillende bureaux, doch dan uitsluitend voor administratieve werkzaamheden. Teekenwerk dient men hun, terwille van een uniforme opleiding, niet op te dragen. Bij voorkeur kan men dan uit deze candidaten reeruteeren, doch daarnaast moet de mogelijkheid voor andere personen open blijven. Als ontwikkelingseisch dient het M.UL.0-B-diploma, of daarmee gelijkstaande kennis, gevorderd te worden. De candidaten mogen niet ouder dan 21 jaar zijn, terwijl ze den 18-jarigen leeftijd bereikt moeten hebben. Zij zullen zich moeten onderwerpen aan een toelatingsexa- menf dat gelijk kan zijn aan het huidige le examen voor teeke naar van het Kadaster. De opleiding geschiedt aan het C.T.O., waar hun onderwijs zal gegeven worden in a. teekenen; b. schrijven; c. kaarteeren; d. het opmaken van een eenvoudigen staat 75; eenvoudige landmeetkundige berekeningen; f. de eerste beginselen van het landmeten.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1943 | | pagina 17