8. Op de bureaux. Buitengewoon Landmeetkuna\r Werk zieri we pre cies het tegenovergestelde,; een psychologisch verschijnsel 'om in overdrijving te willen vervallen,, als innerlijke erkenning van de foutieve verhoudingen op de bureaux L.D» Het personeel voor den velddienst bestaat hier uit 12 hoo gere en 78 lagere ambtenaren, voor den kantoordienst met inbe grip van het Centraal Teekenbureaun uit 1 hooger ambtenaar,, 14 middelbare en 24 lagere ambtenaren» Oogenschijnlijk ook een wanverhouding tusschen veld- en kant oordiens to De lagere ambtenaren van den velddienst zijn hier echter tevens aangewezen om hun eigen meetwerk zooveel mogelijk af te werken, zoodat hun aantal eigenlijk gehalveerd dient te worden en voor de andere helft aan den kantoordienst moest worden toegevoegde Eveneens moet in aanmerking genomen worden,, dat de 6 hoofden van bureaux hun taak moeten verdeelen tusschen veld- en kantoordienst» Eierdoor wordt de verhouding velddienst - kantoordiensti 48 - 81» Wat hier bij den velddienst vooral opvalt, is een totaal gemis aan middelbare ambtenaren,, waarbij we tevens van meening zijn, dat het aantal landmeters veel te gering is» Bij den kan toordienst zijn er te weinig middelbare ambtenaren werkzaam. Tenslotte de bureaux RuilverkavelingHet personeel dat voor den velddienst beschikbaar is, bestaat uit 34 hoogere en 39 middelbare ambtenaren. Het kantoorpersoneel wordt gevormd door 29 middelbare en 4 lagere ambtenaren. Opvallend is hier het betrekkelijk groote aantal middel bare ambtenaren voor den velddienst en een groet tekort aan lagere ambtenaren voor den kantoordienst. We beseffen volkomen, dat het onmogelijk is, een uniforme verhouding in personeel vast te stellen voor alle soorten bu reaux» Bij de bureaux B.L.W. heeft de landmeter een uitsluitend leidinggevende taak. De,ar zal het aantal landmeters naar ver houding veel geringer kunnen zijn,, dan bij de bureaux 1»D.( waar de taak van den landmeter een geheel andere is. Hier komt het meer aan op diens verantwoordelijkheid bij de te verrichten metingen, waarbij we denken aan akten, grensaanwijzingen en ander particulier werk. Diens leidinggevende taak is meer be perkt tot het inrichten van een meetkundigen grondslag. Bij de bureaux Ruilverkaveiing ligt de taak van den landmeter ongeveer tusschen de beide anderen» Door den aard der werkzaamheden voor den velddienst zal er b2j de bureaux L.D. en RuiIverkaveling alleen plaats zijn voor hoogere en middelbare ambtenaren» Voor deze werkzaamheden is immers kadastrale routine en bekendheid met her xuiiverkavelings- werk een eerste vereischte» Bij de bureaux BoLoW» zal een flink aantal lagere ambtenaren werkzaam moeten zijn»

Orgaan der Vereeniging TAK | 1943 | | pagina 9