4e Jaargang no, 5» December 1943« SCHETS VAN DE WERKZAAMHEDEN BIJ EEN HERMETING De bloksgewijze toepassing. De kadastrale toepassing van de in het voorgaande verkregen resultaten geschiedde op de gewone wijze. Opgemaakt werd een hulpkaart op de schaal van het oude plan {lh 2500). De vervallen grenzen en de nieuwe grenzen geven wei nig aanleiding tot bespreking. Genoemd worden de nieuwe grenzen door veranderingen in afsluiting der wegen. Op den voet van de bepalingen der I.K. werd nagegaan hoe de afsluiting der wegen op het toekomstige blad 1 h 1000 diende te worden. Belangrijke afwijkingen in het beloop der grenzen werden in rood op de hulp- kaart voorgesteld. Dikwijls betroffen deze wijzigingen slechts schetsmatige verbetering van de oude kaart. Soms ook hielden deze veranderingen in: verbetering van minuuttoestanden en daar na gemaakte fouten (redressen). Van een gewoonte, die aan sommige kantoren wordt gevolgd bij het opmaken van hulpkaar ten, werd meestal bij de hermeting af geweken. Deze gewoonte bestaat hierin, dat op de hulpkaart gren zen in zwarte lijnen worden voorgesteld, die in belangrijke mate afwijken van de overeenkomstige lijnen op de kaartterwijl dan bij den desbetreffenden post op de figuratie der hulpkaart wordt vermeld: "hulpkaart aanhouden". De kans, dat dergelijke verschil len op het netteplan b.v. niet worden bijgewerkt, kan niet ge ring worden geacht en is, wanneer dit herhaaldêlijk in dezelfde buurt voorkomt, aanleiding tot foutieve indrukken bij het raad plegen van de kaart. De behandeling als redreskaart leek een betere manier. Potloodaanteekeningen bij roode lijnen op de hulpkaart als "redres" of "akte" gaven steeds dadelijk bij het raadplegen van een hulpkaart uitsluitsel of men de roode lijnen als oude of nieuwe grens moest beschouwen. Voor elk toe te passen blok werd één staat 75 opgemaakt. Perceelen waarvan niets veranderde, bleven daarbij buiten aan raking (kruisje in het perceel op de hulpkaart). Bij oude consortboekingen werd nauwkeurig nagegaan in gevallen waarin dat noodig bleek), welk perceelsgedeelte der nieuwe nummers daarbij betrokken was, zoodat de tenaamstelling van de nieuwe nummers later den juisten eigendomstoestand weer gaf. In de perceelsindeeling kwam steeds belangrijke verande ring ten gevolge van de toepassing der sub a, b en c hiervoor genoemde beginselen bij het nummeren. Het hermetingsveldwerk werd niet overgelegd bij den staat 751 waarbij een blok op 1 250 werd toegepast. In plaats daar van werd ingeleverd een veldwerk, waarop alleen de vervallen

Orgaan der Vereeniging TAK | 1943 | | pagina 2