Jgn hoe staat het nu met hen die hun dienstvak door dik en dun trouw bleven? We weten ,dat er velen onder hen waren, die uit liefde voor hun beroep elke verandering verfoeiden,dat sommi gen door hun blijde levenshouding, nooit oorzaak waren van slechte ambtelijke verhoudingen en dat weer anderen bij critiek op hun eigen dienstvak uitgebracht, zich niet slechts de beoordeling van een rinse drank herinnerden, die den een te zuur,den ander te zoet is, doch zich nu juist door die critiek zagen gesterkt in hun vertrouwen en geloof in de toekomst. Spreekt nu uit deze opvattingen minder wijsheid dan uit de geaardheid zich spoedig "los" van zijn dienstvak te voelen Zeker niet, want dan konden ons niet tal van voor beelden ten dienste staan, dat bekwame krachten door 'n langdurig dienstverband hun bruikbaarheid nog hebben verhoogd. Met deze bespreking is misschien een verkeerde op vatting bestreden of rechtgezet maar daarmede is het eu vel nog niet verholpen. De hierna volgende diensten hebben met terreinkaar ten te maken: Kadaster, Cultuurtechnische Dienst, Meetdienst vah de Rijkswaterstaat, landmeetkundige afdeling der Neder landse spoorwegen, afdelingen van grote en middelgrote gemeenten, kartografische afdeling der K.L.M., Plano logische diensten, Provinciale Waterstaat,Topografische dienst, Bovengrondsche dienst der Staatsmijnen, Dienst van Wederopbouw, Geologische afdeling der B.P.M. Al een zeer respectabele lijst, die nog met anderen aangevuld zou kunnen worden Al deze diensten moeten kunnen beschikken over te kenaars en teohnische ambtenaren en het is merkwaardig dat bijna allen hun vacatures trachten aan te vullen door uit dezelfde bron met name het Kadaster te put ten. 14

Orgaan der Vereeniging TAK | 1946 | | pagina 14