Is in deze toestand geen verandering te brengen Een stap in de goede richting ware het al indien de grondslag der vakopleiding werd gelegd aan één in stituut, waar desgewenst ook voorkeurvakken zouden moeten worden onderwezen.De complete opleiding,die borg moet staan voor volwaardige krachten, wordt pas afgesloten met de scholing in de dienst zelf. De laatste tijd gaan er geruchten, dat een plan om alle meetdiensten te coördineren in studie is ge nomen. Indien deze geruchten niet uit de lucht gegre pen zijn,zou in het raam van zo'n plan te passen zijn een opleiding van tekenaars en technische ambtenaren op breder basis. Het Kadaster' bezit in zijn C.T.O. reeds een instituut dat behalve aan het eigen dienst vak o.i. ook technici zou kunnen afleveren aan ande- re diensten. De opleiding voor tekenaar van het Kadaster blijkt goed te voldoen; echter moeten de afgestudeer- de cursisten nog meer benut worden door ze in te schakelen bij werk dat ze aan kunnen. V/el hebben oude opvattingen bij het Kadaster, die het dienstvak deden verbleken afgedaan, maar op sommige bureaux hangt nu nog de lucht van oude kaarten en folianten,waarvoor, zonder pardon de ramen eens opengezet moesten worden. De opleiding voor technisch ambtenaar le klasse ver keert nog in een embryonaal stadium.Tegelijk met de reglementering van deze opleiding zou het vraagstuk van de bredere basis onder het oog kunnen worden ge zien. Bij de organisatie moeten wij niet de fout maken een te strak keurslijf aan te trekken.Het uitgangspunt moet zijn dat voor middelbare technici het reële weten en het practische kunnen moeten samengaan. Onze middelbaar technische scholen bepalen zich nu voornamelijk tot het verzorgen van het niveau.doch van een specifiek vaktechnische opleiding kan geen sprake zijn. Daarom heeft ook de MTS'er,die bij een dfer eerder genoemde diensten solliciteert zofn vakoplei ding nog van node. 16

Orgaan der Vereeniging TAK | 1946 | | pagina 16