Daarvoor kunnen wij den schrijver niet dankbaar genoeg zijn. Verder wordt dit alles niet alleen met uitvoerig uit gewerkte cijfervoorbeelden, ik zou haast zeggen tastbaar toegelicht - maar bovendien sluiten, het hele boek door "oefeningen" bij de tekst aan. De uitkomsten hiervan zijn achter in het boek opgenomen. Vooral voor zelfstudie is deze prachtige verzameling oef ens tofdie zo uit de praktijk gegrepen is, van on schatbare waarde. Een uitvoerig register besluit het werk. De korte,bondige taal, hier het kenmerk van een hel der en klaar betoog, drukt op deze uitgave, welke door de uitgeefster keurig werd verzorgd, een stempel, dat ook andere werken van den schrijver eigen is. In de titel wordt uitgedrukt, dat tussen het theore tische en praktische deel een verband bestaat. Maar toch zo dat het landmeetkundig rekenen hoofdzaak blijft. Het boek geeft: Lager Landmeetkundig Rekenen gebaseerd op gerichte vlakke driehoeksmeting. Dit laatste vormt het waardevolle fundament. We plaatsen deze opmerking om te motiveren, dat we op de rug van het boek liever vermeld zagen: F. Harkink, Lager Landmeetkundig Rekenen. In de tabel bovenaan blz. 234- moet aan de wortelvormen het voorafgaan. Bovenaan op blz. 180 is zeker met opzet geen melding gemaakt van de formule,die de u*s controleert .Wellicht wegens de omslachtigheid dezer contrSle Een laatste opmerking betreft de aanduiding van fi guren en formules. Een eenvoudige doorlopende nummering lijkt ons veel prettiger. Intussen doen deze kleinigheden niets af aan onze gro te waardering voor het geheel, een waardering, die on getwijfeld nog toe'zal nemen naarmate men met de inhoud vertrouwd geraakt. 52

Orgaan der Vereeniging TAK | 1946 | | pagina 32