2e. Een plantage lijst, die op dezelfde wijze is samenge steld als de 3tratenregisters.Inplaats van straten namen en huisnummers zijn hier de namen, der planta ges in alfabetische volgorde vermeld. Deze gegevens en de rooibrieven staan ter beschikking van de dienst bij het tot stand brengen van het kadaster. Uit deze gegevens zijn zogenaamde verwijzingsregisters sa*» mengesteld, welke de schakel moeten vormen tussen oud en nieuw. In deze verwijzingsregisters moet alles worden verza meld, wat over de eigendommen bekend is. "Voor er dus met het kadastreren begonnen wordt- is 't zeör gewenst, dat het verwijzingsregister voor dat gebied ge reed is. Na de kadastrering worden de kadastrale aanduiding,met de verwijzing naar rhet plan en de legger en de grootte naast de oude gegevens en omschrijvingen geplaatst. Indien het mogelijk is, wordt er van een te kadastreren gebied een overzichtskaart samengesteld. Dan kunnen de eigenaren of andere zakelijk rechthebbenden worden opge roepen voor de grensregeling en daarna kan met de opme ting begonnen worden. In heel veel gevallen zijn de gegevens echter niet toe reikend om een delimitatiekaart samen te stellen. Het is dan noodzakelijk eerst de meting te verrichten en deze na de grensregeling aan te vullen met de nog ontbrekende grensgegevens. Het eiland is verdeeld in 3 districten: le. of stadsdistrict, 2e. district, dat is het Zuid-Oostelijk en het 3e district, dat is het Noord-Westelijk gedeelte van het eiland. Het stadsdistrict wordt ongeveer middendoor gedeeld door de Ingang van de haven. De kanaalvormige ingang heet "Sint Anna Baai" en de haven het "Schottegat" Beiden zijn door de natuur gevormd. 6

Orgaan der Vereeniging TAK | 1946 | | pagina 6