De kadastrale boekhouding is in wezen geheel gelijk aan die in Nederland. Het percelenregister is gelijfc aan het register 71» met dit verschil, dat het tevens 69 en 69a is.Het ver wijst dus naar de legger,het plan,het repertorium E (Al gemeen register) en naar het register B (inschrijvingen') en bovendien naar aktenregister C waarin erfdienstbaar heden ten laste of ten nutte van het perceel zijn geves tigd en naar het register D (Beslagen). Op de linker bladzij komen de kadastrale gegevens voor: perceelnummer, grootje, blad en letter en nummer van de ruit, leggerartikel en verwijzing naar vervallen en nieuwe perceelnummers. Bij kadastrering wordt,in de' kolom bestemd voor verwijzing naar de vervallen perce len, het artikel van het verwijzingsregister vermeld. De rechterbladzijde is het hypothécaire gedeelte en ver wijst van links naar rechts, naar E (algemeen register), B (inschrijvingen), erf dienstbaarheden C( overschrijving en beslagen D. De legger is ruimer aangelegd dan de legger van het Nederlands kadaster.De artikels beslaan inplaats van één, twee bladzijden.Bovendien vermelden zij niet de' klassering en de belastbare opbrengst gebouwd en onge bouwd.Het hoofd is ook verdeeld over de beide bladzijden met een flinke ruimte daarnaast voor tekeningen.De lin ker bladzijde behelst: volgnummer, plaatselijke benaming, sectie letter,perceelnummer, titel van aankomst, soort van eigehdom en grootte de rechterbladzijde: beknopte omschrijving der plaats gehad hebbende veranderingen, dan een zeer brede kolom voor vervolg tenaamstelling, zodat zeer veel mede-eigenaren "geborgen" kunnen worden en daarachter de verwijzing naar vroegere artikels van de' legger, of naar het verwijzingsregister en naar de arti kels waarop de percelen zijn overgebracht. 9

Orgaan der Vereeniging TAK | 1946 | | pagina 9