boden aan de Tweede. Kamer der Staten Generaal luidt als volgt. Artikel 1. Met afwijking van de bepaling van art- 1236 van het Bur gerlijk Wetboek zijn alle vóór of op 20 September 1944- ten kantore van bewaring van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Nijmegen genomen hypothecaire inschrij vingen op onroerende zaken binnen één jaar na de inwerking treding van deze wet onderworpen aan vernieuwing. Artikel 2. (1) De aanvraag tot vernieuwing geschiedt door den schuldeischer of door een derde namens hem.Zij moet geschie den door tusschenkomst van een notaris. (2) Te dien einde worden ten/kantore van bewaring te Nij megen overgelegd twee door hem die de aanvraag doét,onder- teekende borderellen bevattende: le, vermelding van den schuldeischer en den schuldenaar op het tijdstip van opmaking van de borderellen;indien de schuldeischer een andere is dan die ten tijde van de oor spronkelijke inschrijving, behoort tevens opgave te worden gedaan van de wijze waarop of van de titels uit welke de tegenwoordige schuldeischer zijn recht heeft verkregen; 2e. opgave der-woonplaats, door den schuldeischer geko zen binnen den kring van voormeld kantoor wijkt deze woonplaats af van de in het borderel der oorspronkelijke inschrijving gekozene, dan behoort ook van die woonplaats melding te worden gemaakt; 3e. de dagteekening en den aard van den rechtstitel met opgave van den ambtenaar door of ten overstaan van wien de akte is verleden of van den rechter in het geval van art. 1217 van het Burgerlijk Wetboek; 4e. het beloop der inschuld of de begrooting der voor waardelijke of onbepaalde rechten, welke verzekerd moe ten worden en den tijd waarop de schuld opeis'ch,'baar is; een en ander zoowel naar de gegevens van het borderel der oorspronkelijke inschrijving als naar den toestand op het tijdstip van overlegging der onderwerpelijke borderel len 5e. een verwijzing naar het borderel der oorspronkelijke inschrijving, zulks door vermelding van de dagteekening waarop en het deel en nummer waarin de inschrijving heeft plaats gehad;indien en voorzoover in dat borderel vermeld

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 27