commissie tot reorganisatie van de kadastrale dienst - ingesteld bij min.res. d.d, 19 Aug. 1918 nr. 142 H K - Zlectrische drukkerij W. Nederkoorn Alkmaar -blz. 14/19 vormt met de vorengenoemde in het onderhavige vraagstuk' een gezonde basis voor verantwoorde en efficiente perso neelsorganisatie en plaatst dit vraagstuk in de kadastra le dienst op een logisch en betrouwbaar fundament. De vereiste kennis der wetten, besluiten en voor schriften kan zeer goed aan een centrale cursus worden bijgebracht. De commissie acht deze stof van groot belang voor de in-stand-houding van het publieke vertrouwen in het Kadaster.Sen eventueel tekort aan meet-technische ervaring der t.a. Ie klas kan in de praktijk van de veld dienst aangevuld worden. Dit is uiteraard veel minder het geval met gebrek aan wetskennis en aan kennis van de voorschriften en besluiten welke op het dienstvak betrek king hebben. Tegenover het publiek zal van een landmeetkundig on volkomen opgeloste meting welhaast nimmer iets blijken.De bruikbaarheid van de verrichte arbeid behoeft er zelfs op ternauwernood waarneembare wijze onder te hebben gele den. Zelden zal het werk daardoor onvoldoende zijn en dan nog is aanvulling mogelijk. Anders, is dit met een tijdens de meting gebleken gebrek aan wetskennis, wanneer b.v. de technisch-ambtenaar le klasse overleg moet plegen met het publiek of met ambtenaren van andere overheidsinstel lingen. Ook onder het publiek zijn velen deskundig op dit terrein, of, tot op zekere hoogte, althans niet geheel ondeskundig Van groot belang acht de commissie het,dat het ver trouwen, door het publiek in het Kadaster gesteld,blijft bestaan. Op grond van het onder dit punt vermelde acht zij daarom ook voor den technisch-ambtenaar le klasse e- nige juridische ontwikkeling onmisbaar. 31 Voor welke soorten of groenen van ambtenaren be staat bij de kadastrale dienst arbeidsgelegenheid? Bij de technische dienst van het Kadaster bestaat naar de mening van de Commissie arbeidsgelegenheid voor a. Academisch gevormd personeel voor de leiding en de uitvoering van werkzaamheden, voor welke een weten schappelijke opleiding onmisbaar is. b. Hetzelfde voor de vorming en verdere scholing in de P I

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 5