praktijk van hen, die na mede verkregen practische vaardig heid bestemd worden tot aanvulling van vacatures in de sub a genoemde groep ambtenaren; De werkzaamheden der in groep b genoemden bestaat ook uit arbeid van lagere orde, voorzover de voorbereiding voor hun toekomstige taak dat wenselijk maakt. c. Middelbaar personeel voor bureau- en terreinwerk. Dit personeel is te verdelen in drie groepen: de T.A. 2e kl., de T.A. Ie kl. en de bureauchefs. De middelbaar- technische Torming, welke bij de T,A, 2e kl. Yoor een deel is voltooid, wordt door de tweede cursus uitge- breid met een speciale richting n.l. die voor terrein- werk. De bureauchefs bekleden een leidinggevende func tie d. Lager personeel voor bureau- en terreinwerk. Ook hier is ruimte voor drie groepen n.l. tekenaars, schrijvers en meetarbeiders. Bij ministeriële aanschrijving is de mogelijkheid ge schapen, dat tekenaars op arbeidsovereenkomst in vaste dienst benoembaar zijn. 'Het komt de commissie gewenst voor, dat de tekenaars, vóór hun benoeming in vaste dienst, een proef afleggen in eenvoudig bureauwerk. De hoofden van Bux"eaux dienen een verklaring af te leggen, dat zij de voor het deelnemen aan deze proef op te roepen personen, die tenminste 5 jaren praktijk moeten bezitten, geschikt achten voor het ambt in vast dienstverband. Voor de schrijvers en meetarbeiders worden de reeds be staande voorschriften, welke de benoembaarheid regelen, voldoende geacht.De verhouding van het aantal middelba re en hogere ambtenaren is thans nog on juist .Belangrijke wijziging in een voor het middelbaar personeel gunstige zin is daarom in dit opzicht onvermijdelijk. Deze personeelsformatie verdeelt de te verrichten werk zaamheden in arbeidsgebieden, Y/elke voor elk gebied de aard van het werk typeert; zij bevordert, dat voor elke soort arbeid de speciaal daarvoor gekweekte ambtenaar' wordt aangewezen .Deze gang van zaken, waarbij elke amb tenaar op de juiste wijze wordt ingezet, schept de gun- stigste arbeidsverhoudingen en vergt van de schatkist een minimum aan offers 4. Is_ het gevfenst,dat men ook voor de. bureaudienst de mogelijkheid moet scheppen de rang van T.A. Ie klas- se door middel van een examen bereikbaar te maken

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 6