de omstandigheden, welke voor de stedehouwkunde oorzaak zijn, dat goede terreinkaarten de basis vormen voor verdere ont werpen. Het Kadaster beschikt over welhaast honderd veertig jaar ervaring op het speciale gebied der terreinkaarten. Hoeveel moeite en studie heeft het gekost, zö te leren werken, dat de intrinsieke waarde der door het Kadaster vervaardigde kaarten het mogelijk maakt, er alle gegevens aan te ontlenen, waaraan de stedebouwkundige behoefte heeft Is het een ge waagde veronderstelling, dat juist het Kadaster, met zijn ve le specialisten op dit gebied, hier een taak heeft te ver vullen, welke bezwaarlijk aan andere diensten kan worden overgelaten, wanneer, evenals in België, de stedebouw zoveel behoefte krijgt aan betrouwbare terreinkaarten? Niet alleen bij de opmeting en kaartering, doch ook bij latere uitzettingen etc. Modernisering van sommige werkmethoden, bv. van het re produceren van kaarten, is voor onze Dienst ook om deze re den zeer gewenst. Wij hopen hierop later terug te komen. Hier volgt het vorènbedoelde citaat. B. URBANISATIE EN HERVERKAVELING. Persconferentie' óp het Belgische Departement van Openbare Werken. De Belgische minister van Openbare Werken heeft onlangs een wetsontwerp ingediend bij de Kamer ter regeling van de werk zaamheid der urbanistische diensten;eenige maanden geleden is een Besluit van den Regent verschenen over de herverkave ling van stedelijk grondbezit. Op beide teksten is hier en' daar scherpe critiek uitgeoefend: men sprak van een aantas ting van het eigendomsrecht en van een belemmering van den wederopbouw. Op een persconferentie hebben Minister Borre- mans en ar. Bure, directeur-generaal van den Dienst voor Urbanisatie, eenige nadere informatie verstrekt over de strekking en den geest van hun werk. De minister gaf eerst een algemeen overzicht van de ont wikkeling der urbanistische gedachte. Aanvankelijk dacht de stedebouwer slechts aan de schoonheid en het aantrekkelijke' van zijn. stad. Later, sinds het begin van deze eeuw,is groo- te belangstelling ontstaan voor het verkeersprobleem. 3.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 18