In tal van gevallen bleek het onmogelijk tot een gunstig re sultaat te komen. Thans zal de overheid kunnen ingrijpen. In gevallen waar geen ruil van gronden mogelijk, zal op minder omslachtige wijze dan tot nog toe, onteigening kunnen worden toegepast. Daardoor zal het nu mogelijk worden oude en in sommige gevallen, wanhopig bedorven stadsdelen, die ver woest werden, op geheel nieuwen grondslag te herstellen. Als voorbeeld van hetgeen men zal kunnen bereiken, toonde de heer Bure de maquette van een huizenblok te Oostende in de dicht bevolkte Kapelstraat, achter den strandboulevard Door telkens nieuwe uitbreidingen aan den achterkant der woningen had men daar een compacte woningjungle gekregen. Veel daarvan is nu verwoest. Met handhaving van de oude be zit s verhoudingen zou een rationeele woningbouw, niettegen staande alle nieuwe reglementen,onmogelijk zijn. Men heeft het gehëele terrein opnieuw verkaveld en wil er ruime wo ningen op bouwen rondom een met boomen beplante open ruim te Dank zij de nieuwe bevoegdheden der overheid, verstrekt door het Besluit van 7 September, zal daar werkelijk fraai werk tot stand kunnen komen. Het spreekt vanzelf, dat men bij de herverkaveling zoo wei-' nig mogelijk zal veranderen: alleen daar waar het volstrekt noodig is, zal men ingrijpen. In de meeste gevallen zal men veel kunnen bereiken door betrekkelijk geringe wij zigingen in de bezitsverhoudingen. •De urbanisatie in het algemeen werd door mr. Bure nog aardig geïllustreerd door de bespreking van de plannen der gemeente Meerhout in de Kempen. De urbanist begint met het maken van een survey: de geo- geographische gesteldheid van het gemeentegebied wordt zorgvuldig opgenomen en gekaarteerd. Ook de woonwijken, de gevestigde industrie, de vestiging van verschillende standen en bevolkingsgroepen wordt vastgelegd. Op grond van die gegevens gaat de urbanist over tot het aan duiden van de verschillende zönes voor de toekomst. OVERSCHRIJVING OP INSCHRIJVING UI DE OPENBARE REGISTERS. In dit orgaan van Pebruari 1947 is mededeling gedaan van een bij de 2e Kamer ingediend wetsontwerp tot het openen van de mogelijkheid,wijziging te brengen in de methode van overschrij-- O—O—O—O-tO-fÖ—O—

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 20