Het staat er zoo eenvoudig in artikel 19 der Ruilverkave- ving of inschrijving van stukken in de openbare registers en tot het stellen van nadere regelen omtrent de geldig heid van overschrijving en inschrijving na de bevrijding ver richt. Dit v/etsontwerp kwam in de vergadering van de le Kamer van 6 Februari 11. aan de orde. Algemene beraadslaging werd niet gevoerd. Het intitulé en de considerans zijn enigszins gewijzigd, evenals art.2. Nadat aan de Kamer was medegedeeld, dat de vaste Commis sie voor Privaat- en Strafrecht adviseert, met het gewijzig de ontwerp akkoord te gaan, werd het zonder hoofdelijke stemming aangenomen. -o-o-o-o-o-o-o- In het orgaan van de Ver. van Kadaster en Landmeet kunde van Febr. 1947 is een artikel overgenomen uit de Plattelands-Post van 11 Jan. 1947 van de landmeter van het Kadaster Y(. Poortman, in welk artikel de schrijver tot de conclusie komt, dat het gewenst zou zijn als de Grondkamer de volledige gegevens over de pacht zou kunnen verschaffen. Er bestaat nl. geen dienst, die deze inlichtingen kan le veren. Het rondsturen van formulieren is daarom thans het enige middel. Daarvoor is het echter nodig,dat zij beschik ken over een boekhouding op het perceel. In aansluiting op dit artikel citeren wij hieronder wat collega F. Buissink over dit onderwerp schreef in hetzelf de blad van 1 blaart a.c. over de pachtregeling in de ruil verkaveling Ser Pauluspolder" waarvan een oppervlakte van ongeveer 7Vf° verpacht was. RUILVERKAVELING en P A C H T lingswet: "Het recht van huur en pacht wordt geregeld of op geheven onder regeling van de geldelijke gevolgen daarvan". Wat is nu echter te verstaan onder "regelen" van het recht en pacht? De een zal aan regelen een uitgebreidere beteekenis hechten dan de ander.Het regelen zal echter zoodanig moeten geschieden,dat de rechten,zoowel van de verpachters als van de pachters, geëerbiedigd worden. Toen de Plaatselijke Commissie met den Landmeter-deskundige

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 21