De berekening der pachtprijzen. Toen het werk zoover was gevorderd ,werd een bespreking gehouden tusschen Plaatselijke Commissie, Grondkamer en Landmeter-deskundige, waar ik gelegenheid kreeg mijn ideeën toe te lichten. Het was nl. mijn bedoeling om de nieuwe pachtprijzen te stellen op basis van het gemiddelde der oude pachtprijzen zooals deze stonden in verhouding tot de waarde van den grond Voor de geheele ruilverkaveling hadden we van ieder per ceel de geschatte waarde en als dit vermenigvuldigd zou worden met een bepaald percentage, dan had men den pacht prijs gevonden. Sr werd overeengekomen dit percentage te stellen op 4,9 Daar van iederen pachtkavel op eenvoudige manier de waarde is te bepalen, werd dit door het Bureau Ruilverkave ling uitgevoerd en verwerkt op een kaart, waarop tevens de producten werden vermeld van de factorenwaarde x A. 9 100 De eigenaren zoowel als de pachters, werden uitgenoodigd van dit plan van verpachting inzage te nemen, waarbij hun gevraagd werd, of zij met de voorstellen accoord konden gaan Er werd hun medegedeeld, dat indien partijen zulks wensch ten, door het Bureau Ruilverkaveling de contracten zouden worden gemaakt, waarbij de pachters slechts behoefden te be talen de kosten van formulieren,zegel, Grondkamer en eventu eel verder te maken onkosten. Er werd aan beide partijen in stemming gevraagd om nieuwe contracten te maken voor minstens zes jaar voor los land en twaalf jaar indien het een hoeve betrof, dit met het oog op de mogelijkheid van verlenging der contracten. Indien partijen wenschten af te wijken van den voorgestel den pachtprijs, zouden zij daarin worden vrijgelaten, daar de' Plaatselijke Commissie alle voorgestelde pachtprijzen zou ken baar maken aan den Grondkamer. Uiteindelijk zou toch deze instantie hebben te beslissen, of zij den bedongen pachtprijs goedkeurde of niet. Voor de gevallen, dat in een oud contract voor meer dan de helft gronden waren opgenomen, niet vallende in de ruil verkaveling, werd een andere regeling getroffen. Hier werd volstaan met een in drievoud opgemaakte verklarin

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 23