delende rol, die de Plaatselijke Commissie en de ruilverka velingsambtenaar in het algemeen kan spelen in het belang van het welslagen van een ruilverkaveling. F. Buissink. -o-o-o-o-o-o- CEHTRAAL ORGAAN VOOR RI JKSPERSOIlEELSAAHGELEGEH-iEDEN Bij besluit van 18 December 194-6 (Staatsblad G 3&7) i*1- gesteld een C.O. voor R. bestaande uit een Raad en een Centrale personeelsdienst. De voorzitter wordt benoemd op voordracht van da Raad van Ministers. Ambtshalve zijn lid de plv. thesaurier-generaal van het Rijksarbeidsbureau, de voorzitter van het college van Rijksbemiddelaars en de Directeur van de Centrale Personeels dienst. Ambtshalve lid-secretaris is de chef van de afd. Ambtenaarszaken van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. De secretaris-generaal van de verschillende departementen moeten tot de vergaderingen van de Raad worden uitgenodigd, zo dikwijls daarin zaken, welke een bepaald departement be* treffen, in behandeling komen. De Centrale Personeelsdienst is belast met (art. 6) de uitvoering van het Plaatsingsbesluit 1946, met de personeels- inventarisatie en de registratie van het hurgerlijk rijksper soneel, met de classificatie van dat personeel op grond van de quantitatieve taak-inventarisatie en - analyse, verricht door het ministerie van Financiën en van de daarop aanslui tende qualitatieve door den C.P. te verrichten, analyse van de taken van het personeel, met de registratie van de functie-eisen i.v.m. een juiste personeelskeuze, met de voor bereiding van de promot ie lijnen voor de burgerlijke Rijksdienst, met de loopbaan-controle, met het stimuleren, coördineren en uitvoeren van alle maatregelen,welke kunnen strekken*om vakbe kwaam en geschikt personeel op de juiste plaats in de burger lijke Rijksdienst te werk doen stellen, met voorbereiding van de zorg voor algemene vorming, ontwikkeling en ontspanning van d.at personeel en met het onderzoek naar de antecedenten van nieuw aan te stellen personen. De hoofden van de departementen van algemeen bestuur en van alle Rijksdiensten, -bedrijven en-instellingen behoren alle door de Raad voornoemd of door de Centrale Personeelsdienst gevraagde inlichtingen te verstrekken. De Raad en de dienst verschaffen wederkerig aan de zo even genoemde autoriteiten ?c

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 25