Dr. G.Knuttel en architect W.M.Dudok. De beschrijving van de rondgang gaf een overzicht van hetgeen in de verschillende zalen te zien was. "Van zaal 1 bv. herinneren wij ons een be schrijving van de vier elementen van de stedebouw: verkeer - vronen - werken - ontspanning. Zaal 3 toonde o.a. kaarten uit 1370 en 1570 zaal 4 kaarten uit 157°, 1600 en 1611 zaal 3 uitbreidingsplannen uit 1631 en 1642; zaal 6 een plattegrond van den Haag mit 1730; zaal 7 een soortgelijke kaart uit 1850; zaal 8 plattegronden, die de groei uitbeeld den van 1900 tot 1940. Eet is niet mogelijk hier een - zelfs uiterst beknopt - overzicht te geven van hetgeen in 29 za len was tentoongesteld aan kaarten, uitbreidingsplannen maquettes, isometrische projecties, perspectieftekeningen luchtfoto's enz. Men zou dagenlang kunnen doorbrengen met het bezichtigen van de overstelpende hoeveelheid materiaal op stedebouwkun dig gebied. Ook zonder deskundigheid op dit speciale gebied, kreeg men een groot respect voor de enorme arbeid, die hier werd verricht; niet minder ook voor de artistieke wijze, van tentoonstellen. Jammer, dat het Kadaster hier op geen enkele wiize kon medewerken. Onder de massa studieboeken, die een architect tot de zijne mag rekenen, was "Landmeten" door H. van Leusen het enige, dat op het gebied van de geodesie viel op te merken. En toch is opmeting van de bodem noodzakelijk, om een goede kaart te verkrijgen,welke het eerste en onontbeerlijke element is voor de samenstelling van een uitbreidingsplan. Zou het niet mogelijk zijn, dat hierin bij volgende tentoon stellingen van deze aard een radicale wijziging komt Alles wat daarvoor nodig is zouden wij zelf kunnen vervaar digen,maar dan moet daaraan tijdig begonnen worden. Wat denken onze afdelingsbesturen hiervan Wie zal de eer ste stoot geven B. N.B.-In de maand, dat deze tentoonstelling voor het publiek geopend was, werd zij door 43000 perso nen bezocht

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 27