Amsterdam, bouwt aan zijn toekomst. Na den Haag heeft nu Amsterdam zijn tentoonstelling "Amsterdam bouwt aan zijn toekomst" Wethouder Seegers heeft bij de opening in de Bijenkorf aan de eerste bezoekers de zeer fraaie collectie maquettes en foto's getoond. De sanering van de Jodenbuurt, het universiteits-centrum, de maquette van "het Bps" en de nieuwe tuinstad in de Slo- terpolder zijn enkele van de markante dingen, die men hier dagelijks kan bezichtigen. Daarnaast is ook aan de hoogbouw in Plan Zuid en aan de nieuwe havens in het Westen van de hoofdstad de nodige aan dacht besteed. Niet alleen voor de Amsterdammers is het gebodene van belang'. -o-o-o-o-o- NEDERLANDS GENOOTSCHAP VOOR DOCmiSNTENPEPRODlJCTIE. Op 27 Februari 1.1. hield het N.G.D.R. een algemene ver gadering. Ongeveer 100 aanwezigen woonden de besprekingen bij. Onze vereniging was vertegenwoordigd door coll. Koopmans en Boom. De agenda werd vlot afgewerkt In de statuten zijn verschillende wijzigingen aangebracht. De oorspronkelijke doelstelling is gehand.haafd.Het genootschap stelt zich ten doel richting te geven aan de ontwikkeling van de documenten reproductie in Nederland, het bevorderen van de kennis der repr. methoden en het behartigen van de daarmee samenhangende belangen der in Nederland ten behoeve van de doe. repr. werkzame zedelijke lichamen en natuurlijke personen. Om dit te bereiken, zal een tijdschrift worden uitgegeven, wordt een instituut voor Doe. repr. opgericht en de opleiding bevorderd. Tevens zullen tentoonstellingen ons de reeds be reikte resultaten tonen. Er is een definitief bestuur van 9 personen gekozen uit de kringen der fototechnici, lichtdrukkers, fotografen,handela ren, fotochemici en gebruikers. Voorzitter is de Heer C. Bloemen, secr. Algemeen-Rijksarchief te den Haag. De contributie is vastgesteld op 10.- p.j. voor personen en op 50.- tot 250.- p.j. voor zedelijke lichamen etc. Na een zeer belangwekkende lezing van Dr. K.J.J. v.d. Grinten

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 28