Rede "bij de ambtsaanvaarding van lector N.D.Haasbroek. Bij de drukkerij "De Industrie", J. van Drmten te Utrecht is verschenen "De hermeting van Amsterdam", rede uitgespro ken bij de aanvaarding van het ambt van lector in het land meten, het waterpassen en de geodesie aan de Technische Hoogeschool te Delft, op 24 Jan. 194-7 door N.D.Haasbroek. Ex. 0,50 zijn nog verkrijgbaar bij dhr. F. Harkink, te Rotterdam, Stadhoudersw. l60. Giro:' 10354-7. Kartografie in Zwitserland. In het Zwitserse geillustreerde weekblad Sie und er (red. Felix v. Schumacher, Zurich, Bahnhofstr. 92,Zwitser land, postcheck Aarau VI 417, abonnementsprijs j. fr.i7.45, losse nos, 45 Hp.) no. 46 van 15 Nov. 1946 is een interes sant artikel opgenomen, getiteld: "So entstehen unsere neuen Landeskarten"ein Bliek in die Arbeit der Eidgenössichen Landes-topographie, met versch. foto's. Stichting 1940 - 1945» Door den kunstenaar Doeve is een plaat getekend,waarop de bezettingsjaren in beeld gebi-aeht zijn. Deze plaat kost slechts 1.- en is verkrijgbaar bij alle boekhandelaren en Stichtingsafdelingen. Mogen wij onze leden opwekken door het kopen van deze plaat het werk der Stichting 1940-1945 te steunen. U weet, dat het hier gaat om hulp voor de nabestaanden van onze illegale werkers. Op 4 Februari 1.1. is de Heer T. Hedma na een korte on-, gesteldheid vrij plotseling overleden. De Centr. van Ver. v. Pers. in 's Rijksdienst verliest in hem één harer ijverigste' en kundigste bestuurders. Het Bestuur is dankbaar voor de toezending van diverse bescheiden. Zij blijft er bij de leden en correspondenten op aandringen, onmiddellijk na kennisname alle plaatselijke gege vens aan het secretariaat te doen toekomen, benevens alle couranten, tijdschriften, lezingen, vergaderingverslagen, 3

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 31