onder de naam Centraal Teken- en Opleidingsbureau. Dit is hiervoor reeds gememoreerd. De opleiding voor het tweede examen van tekenaar van het Kadaster werd steeds voortgezet. Als een cur sus beëindigd was en de geslaagden overgeplaatst waren, begon zo spoedig mogelijk weer een nieuwe cursus. Zó begon de vierde cursus op 1 November 194-1 .Deze telde 27 cursisten,waarvan er helaas 1 na een kortstondige ziekte overleed. Aan 1 cursist werd'op zijn verzoek eer vol ontslag verleend en een andere cursist werd op zijn verzoek teruggeplaatst bij de belasting-dienst. In Februari 194-3 namen 24 cursisten deel aan het tweede examen met het resultaat dat er 19 slaagden en 5 niet voldeden. De vijfde cursus begon 1 April 1943 en telde 25 deelnemers.Hiervan, werd er 1 op zijn verzoek eervol ontslagen en moesten 8 zich in krijgsgevangenschap be geven, waaraan 4 gevolg gaven en 4 zich onttrokken door onder te duiken. Aan het examen dat in de maand Augus tus 1944 werd gehouden namen lé cursisten deel. Hiervan slaagden er 15 en 1 candidaat voldeed niet. Al deze cursisten waren afkomstig uit de belasting dienst daar alleen de ambtenaren van die dienst toege laten werden tot het le examen van tekenaar. Nu kwam een andere regeling.De tekenaars op ar beidsovereenkomst van de Dienst voor B.L.W. konden op geleid worden voor tekenaar van het Kadaster na vol daan te hebben aan een onderzoek naar de geschiktheid en bekwaamheid voor deze opleiding. Dit onderzoek werd in Juli 1944 voor de eerste maal gehouden. De geslaagden vormden de 6e cursus. De aan vang van deze cursus moest uitgesteld worden tengevol ge van de verschrikkelijke toestand,wahrin het groot ste gedeelte van Nederland kwam te verkeren. Allen die de ontberingen van. deze tijd mee hebben moeten maken zullen de hongerwinter niet licht vergeten. Aan onze ellende kwam tenslotte een gelukkig einde door de volledige nederlaag van onze bezetters. Zo spoedig mogelijk na onze bevrijding, dat is met ingang van 1 Sep tember 1945 begon de zesde cursus met 29 deelnemers waarvan er 1 afviel wegens militaire dienst» Het examen had plaats in Mei 1946 met het resultaat

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 30