26 geslaagden en 2 afgewezen. In April 1946 werd wederom een onderzoek ingesteld naar de geschiktheid en bekwaamheid voor de opleiding tot het ambt van tekenaar. Aan dit onderzoek konden behalve tekenaars o.a. van de dienst voor B.L.W. ook deelnemen de schrijvers 2e klasse en de schrijvers o.a. die werkzaam waren aan de bureaux van de landmeetkundige dienst, de hypotheekbewaringen de bureaux van de dienst voor B.L.W. en die van de ruil- verkavelingsdienstDe geslaagden vormden de zevende cursus die op 1 Augustus 1946 met 25 deelnemers aanving. Het volgende onderzoek naar de geschiktheid en be kwaamheid had plaats in December 1946. Aan dit onderzoek konden deelnemen de tekenaars o.a. en de schrijvers ge noemd voor het onderzoek in April 1946 (niet jonger dan 18 jaar), maar bovendien de reflectanten op enige door het Ministerie geplaatste advertenties met een leeftijd gelegen tussen 18 en 21 jaar.De geslaagden kwamen ten ge tale van 37 in opleiding met ingang van 1 Maart 1947. Zij vormen de achtste cursus van het C.T.O. Thans zijn dus 62 cursisten in opleiding voor het tweede examen. Behalve voor de vermelde opleidingen voor het tweede examen voor tekenaar van het Kadaster is het C.T.O. ook ingeschakeld geweest bij de opleiding van landmeters o.a'. voor het examen voor landmeter van het Kadaster. Dit ge schiedde van 1 October 1943 tot 1 April 1944 gedurende welk tijdvak 15 landmeters o.a. aan het C.T.O. werden ge plaatst. Aan de tekenafdeling en aan de rekenafdeling is steeds zeer belangrijk werk ten behoeve van andere dien sten of bureaux verricht. Honderden netteplans werden vernieuwd,enkele tientallen plans werden geheel gekaar- teerd,zeer vele plans werden met behulp van de coördina- tograaf aangelegd, enige duizenden vaste punten werden in coördinaten berekend. Vele belangrijke berekeningen werden uitgevoerd voor het Ministerie van Financiën. Vermeld dient nog te worden, dat het aantal ambtena ren en arbeidscontractanten verbonden aan het C.T.O. in de loop der jaren nogal uiteen liep.Thans telt het bu reau een personeel van 90 personen. 30.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 31