Teneinde niet geheel passief af te wachten in hoe- verre deze oplossing te gelegener tijd vordert,meenen wij, als representanten van een groep belanghebbende middel bare technici, dat het gewenscht is dit vraagstuk het' eerst onder Uw aandacht te brengen en Uw steun en mede werking in te roepen om te bereiken, dat in een te hou den voorbespreking worde nagegaan wat verder ondernomen kan worden om een bepaald streven op te wekken, dat zich verzekerd weet van de instemming van vooraanstaan den op landmeetkundig gebied. Wij zouden het op hoogen prijs stellen indien door het Dagelijksch Bestuur der Nederlandsche Landmeetkundi ge Federatie zoodanige medewerking kan verleend worden aan de voortzetting van dit streven, dat van die zijde voorzien wordt in het geven van leiding aan eventueel te houden voorloopige- en daarna te houden definitieve besprekingen. Met het doel ook van andere zijde de inzichten te mo gen vernemen nopens dit onderwerp en medewerking te ver krijgen bij de verdere uitvoering der hier ontwikkelde denkbeelden, is deze brief - met de daarbij behoorende bijlagen - in afschrift ter kennis gebracht van eenige Hoofden van particuliere- en overheidsinstellingen op Landmeetkundig gebied in Nederland, wier adressen op bijlage 2 voorkomen. Zeer waarschijnlijk zou dit aantal adressen met vele andere kunnen worden vermeerderd. De omstandigheid, dat het o.i. voldoende is, de meening te kennen van een klein aantal deskundigen, om te kun nen nagaan of het hierbij aangeroerde onderwerp beoor deeld wordt op een wijze als wij hopen, en dat voor het houden van voorloopige besprekingen een basis aanwezig is, deed ons besluiten aan ons streven thans nog geen ruimere bekendheid te geven. Gaarne zijn wij bereid op een door U te bepalen plaats en tijdstip dit onderwerp nader toe te lichten. In afwachting van Uw antwoord verblijven wij inmiddels, Voor het Bestuur der Vereeniging van Technische .Ambtenaren van het Kadaster, w.g. W. Koopmans voorzitter, w.g. Jos. Bongaerts secretaris. 41

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 42