Bijlage I. (Behoort bij brief van de Vereeniging van Technische Ambte naren van het Kadaster aan de Nederlandsche Landmeetkundi ge Federatie d.d. 24-3-'47. Nr. F/1695 Onderwerp: De opleiding van Middelbaar Landmeettamaig Personeel. Voorburg,24 Maart 1947 De toenemende behoefte aan geschoold middelbaar land meetkundig personeel voor het waarnemen van functies bij diverse overheidsdiensten cultuurmaatschappijen en parti culiere bedrijven in Nederland en het zeer beperkte aantal inrichtingen dat voorziet in de opleiding van dit personeel hebben tot een toestand geleid, die wellicht ook voor Uw dienst, instelling of bedrijf van zoodanige beteekenis is, dat wij voor de volgende nadere beschouwing over dit onder werp op Uwe belangstelling meenen te kunnen rekenen. Het voor den kadastralen dienst in Nederland henoodig- de middelbare personeel ontvangt zijn opleiding aan het Centraal Teeken- en Opleidingsbureau te 's Gravenhage. De daarbij verkregen resultaten zijn blijkbaar niet alleen voor den kadastralen dienst gunstig te noemen. Immers, wanneet voorzien moet worden in een vacaturevvan middelbaar land meetkundig personeel, leggen andere overheidsdiensten en particuliere instellingen een zekere mate van voorkeur aan den dag voor kadastraal geschoold personeel. Deze voorkeur blijkt o.a. hieruit, dat de positie welke men aan kadaster-technici in het vooruitzicht stelt, be langrijk uitgaat"boven de arbeidsvoorwaarden welke bij het Kadaster gelden. Het gevolg daarvan is, dat reeds vele technische amb tenaren den dienst van het Kadaster hebben verlaten om el ders onder gunstiger voorwaarden en met kans op betere perspectieven werkzaam te zijn. Dit verschijnsel heeft in de laatste jaren in groeiende mate nadeelig gewerkt op de zoozeer begeerde en nagestreefde uitbreiding van het corps middelbare technici bij het Kadaster. Bij de instelling van het Centraal Teeken- en Opleidingsbureau te Ts Gravenhage beoogde men o.m. deze personeelsuitbreiding veilig te stel len. 42

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 43