Laten we dus niet bestrijden wat de circulaire zegt o-' ver de "onmogelijkheid van het begrip neutraliteit". Neu traliteit is inderdaad een begrip; want het is geen mens of ding. Het heeft een bepaalde inhoud en iedereen, die iets van de geschiedenis kent, weet wat het betekent. Echter om aan alle praatjes een einde te maken en om in de nieuwe verhoudingen van Christelijke, Rooms-Katho-' lieke en niet confessionele (de door het N.V.V. zelf ge propageerde onderscheiding)organisaties eigen plaats duidelijk te bepalen, is in de Statuten van het Ambtena- rencentrum en in die van de Centrale bij de omschrijving van het doel een zinsnede ingelast: (verkorte tekst). Belangenbehartiging met in achtneming van het feit, dat onze samenleving op de grondslag van het Christendom rust en voorts onafhankelijk van een bepaalde geestelijke stroming of politieke' partij en met eerbiediging van ieders Godsdien- stige en politieke overtuiging. Dat is de grondslag waarop Vader 'Willem, onze grootste Nederlandse Vorst, Nederland heeft geplaatst, uit het moeras hielp en tot richtsnoer gaf aan zijn nazaten. Positief en tegelijk verdraagzaam DE Nederlandse kracht en typisch Nederlands van aard. Onze verenigingen belijden dit standpunt door hun aan sluiting. Als de drie andere bonden na tientallen jaren van onderlinge bestrijding nu een methode hebben gevondeh om gezamenlijk onze organisatievorm en instelling te be strijden, dan is dat ogenschijnlijk naar de vorm een verbe tering van de samenwerking tussen hen, doch in wezen een innerlijke verzwakking, want het negatieve drijft hen sa men. Zo neen, dan wordt ons standpunt t.a.v. het bijeen brengen van alle ambtenaren in een organisatorisch goed opgebouwde eenheid alleen reeds door de pogingen tot on derlinge samenwerking van de drie andere bonden, al is het ook ongewild, als juist erkend. En wat is dan wel het waarachtige motief tot de po ging om gedrieën Uw organisatie, de C.R.P. en het Amb tenaren-centrum dood te drukken Ambtenaren-belang of eigen-belang? Hoe het ook zij; in een goed democratisch bestel in elk geval een ontoelaatbare geestelijke dwang.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 34