I '\u9 J ONS 50-jarig JUBILEUM j 9"J Dit nummer van het orgaan verschijnt precies 50 jaar na de oprichting van onze Vereniging. Op de jaarvergadering, die 29 Augustus a.s. plaats vindt te Utrecht, zullen we dit jubileum op een sobere wijze vieren. Plaatsgebrek noopt ons hier tot kortheid .De organi satie van technische ambtenaren, vroeger tekenaars ge noemd, is van 30 leden uitgegroeid tot 240. De leden zijn werkzaam aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau, te den Haag als leraren en op de bureaux voor de gewone bij- houdingsdiens t van het Kadaster, voor Ruilverkaveling en op de bureaux voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk. Een belangrijk deel is na een speciale opleiding aan gewezen voor landmeetkundige arbeid te velde. Hun aantal stijgt met de toenemende behoefte aan middel baar technisch personeel. Over enkele jaren zullen waarschijnlijk 400 T.A. hun beste krachten geven aan een soliede en economisch verantwoor de opbouw van het Kadaster. Dat stemt tot verheugenis op deze herdenkingsdag," maar het legt ons tevens een groeiende verantwoordelijk heid op. In veel grotere mate dan vroeger zijn wij in de kadastraal-landmeetkundige arbeid ingeschalceld.Beseffen wij dan, nu meer dan ooit, dat wij allen onze schouders moeten zetten onder het werk. Opvoering tot de hoogste arbeidsintensiteit vraagt consequenties.De Staat heeft te zorgen voor een behoorlijke salariëring. In de eerste plaats moet het jongere deel geholpen worden. Hun zorgen voor het gezin zijn een handicap voor een intensieve ontplooiing van hun werkkracht. Op deze dag hopen wij, vooral voor de jongere collegaTs, dat de algemene herziening van de salarissen van het Rijkspersoneel spoedig zijn beslag zal krijgen.- Wij wensen allen geluk met dit 50-jarig bestaan. Laten wij zorgen, dat de 50-jarige nog veel goed werk verricht in het belang van een op de moderne maatschap pijbehoeften ingesteld Kadaster en in het belang van de T.A. in het bijzonder. -o-o-o-o-o- 1

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 3