57 daardoor aan die ondernemers, die er de meeste behoefte aan hebben, (art, 7 en 13 Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen het plan van we gen, waterlopen en kaden, kunstwerken enz. vast. Als de bezwaren op dit plan zijn behandeld, komen we in het twee de stadium van de herverkaveling# Het plan van toedeling moet door de h.e. worden opge maakt. Dit plan wijkt in zoverre af van het plan van ruil verkaveling in de Ft.Wet 1938 dat de regelingen omtrent schade-vergoedingen en andere geldelijke verrekeningen er niet in voorkomen. De Raad van Beroep beslist in hoogste instantie over bezwaren tegen het plan van toedeling. Voor geldelijke regelingen bestaat een aparte lijst. Over bezwaren hiertegen beslist de Rechter. Op deze lijst zijn ook de uitkomsten der herschattingen vermeld. Omdat waterstaatkundige belangen hier eén grotere rol spelen'dan gewoonlijk bij R. het geval is, hebben ook'Ged, Staten, die hot normale toezichthoudende orgaan zijn,hier bij de uitvoering van waterstaatwerken zeggenschap (art.63 ontwerp. Nu kan do acte van toedeling worden opgemaakt on in de openbare registers worden overgeschreven. In hot laatste stadium valt de eigenlijke herverkave ling en de financiële afwikkeling (de nieuwe rechthebben den kunnen terstond de aan hen toegewezen bedrijven gaan exploiteren) Do in het blok gelegen onroerende goederen moeten thans opnieuw worden geschat. Herschatting (onbekend in' do R.Wet) wordt onontbeerlijk geacht, omdat er veel waar deveranderingen kunnen optreden tijdens de procédure, b.v. door inundatie, herontginning,aanleg van wegen, betere indeling en vorm van de percelen enz. De kosten van de herverkaveling komen ten laste van het Rijlc. Een omslag van kosten zoals in de R.Wet is voorzien, vindt niet plaats. Ten laste van de eigenaren komt een eventuele waardestij ging van hun eigendom.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 40