en fsthouöers zich daarmede Kunnen voronigen. De verantwoordelijke Minister verzorgt de toewijzing» Er is gevraagd, waarom herverkavelingsplannen niet ten uitvoer kunnen worden gelegd opzódanige wijze, dat de ge-' meente te ?ri.er name is onteigend, de uit te geven terrei nen verkoopt aan degenen, aan wie grónd is onteigend. Deze procedure is wel is waar mogelijk, maar heeft toch verschillende bezwaren (raadsbesluiten van elke verkoop, regeling van de geldreservering Men prefereert, de door het Rijk gevorderde gronden eerst aan de Gemeente over te dragen, waarna toewijzing als Gemeentegrond mogelijk is. Regel zal zijn, dat toegewezen wordt door tussenkomst van een gedelegeerde. De kosten van de akte komen ten laste van degene, te wiens name is ont eigend. Bij de onteigening spelen deze kosten slechts een onder geschikte rol. Deze wet draagt het karakter van"noodmaatregel.Haar werking zal in ieder geval eindigen,wanneer de definitieve regeling dezer materie van kracht wordt. Hier volgen de voornaamste artikelen van hot gewijzigd ontwerp; dat op 10 Juli a.c. eveneens door de le Kamer is aanvaard: Artikel 1. 1. Onze Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting hierna te noemen Onze Minister kan de vergoeding, verschul digd ter zake van onteigening ten behoeve van de wederop bouw van het grondgebied van het Rijk in Europa, betalen door toewijzing van onroerende zaken, toebehorend aan de gene, te wiens name is onteigend. 2. Onze Minister wijst een onroerende zaak, welke eigen dom is van oen gemeente, slechts toe, indien Burgemeester 3. Onze Minister heeft deze bevoegdheid mede in die ge vallen, waarin do onteigening plaats had, hetzij door de Regerings-commissaris voor de Wederopbouw, de Algemeen Ge machtigde voor de Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid, dan wel door diens plaatsvervanger of waarnemer, hetzij op grond van hot Besluit op de bezcttingschaden (no.30/1942) of waarin vordering geschiedde op grond van enige bepaling betreffende defensieschade 4. Onze Minister vertegenwoordigt bij de toewijzing degene

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 42