WEDEBQFBOÜWKADASTER TOST-ZEjEPffS-VLA^DEHBK. Het Bureau Onteigeningen en Toewijzingen van het College van Algemene Commissarissen Wederopbouw heeft in het streekbureau te Oostburg de grondadministratie voor dat rayon gevestigd. Door dit bureau worden de onteigeningen en toewijzingen, voortvloeiende uit de Herbouwplannen,voor bereid en de rechtstoestand van de onroerende goederen geregeld. Het materiaal bestaat uit kaarten (plans) en registers (kaartsystemen) Om zo sne 1moge lijk over deugdelijk kaartmateriaal te kunnen beschikken, heeft de Meetk. Dienst v.d. Rijkswaterstaat te Delft de opmeting van de getroffen gemeenten ter hand ge nomen en in aansluiting aan de Rijksdriehoeksmeting een net van vaste punten bepaald door een driehoeks- en veelhoeks meting uit te voeren (de z.g. technische grondslag). Deze punten zijn op het terrein verzekerd door ijzeren buizen. Zij zijn in coördinaten bekend. Het is van algemeen belang, dat deze (ambtelijke) merktekenen niet worden ver plaatst of gestoord. Indien in de nabijheid werken moeten worden uitgevoerd, behoort de Meetk. Dienst R.W. te Delft vooraf een waarschuwing te ontvangen. De detailmeting is bijna voltooid, terwijl de vervaardi-' ging van de z.g. grondkaarten, welke op basis van deze me tingen te Delft geschiedt, daarmede gelijke tred houdt. De kaartbladen zijn °P schaal 1 a 500 op nagenoeg krimpvrij papier vervaardigd. Omdat het gewenst was voor de onteigeningen een o- vereenkomstige werkwijze te volgen, als in 1932 voor de onteigeningen van het wegenplan en andere grote werken met groot succes is ingevoerd, is na besprekingen met het Ka daster en de Meetk. Dienst R.W. een overeenkomstig schema van "samenwerking ontworpen, dat in korte trekken hier op neerkomt: De grondplans worden door de onteigeningsjurist gezon den aan de landmeter van het Kadaster te Middelburg. Deze brengt de kadastrale identificatie van de te onteigenen complexen op de kaarten aan, eventueel na terreinonder- zoek en delimitatie met belendende eigenaren. Na terugontvangst worden de definitieve her- en nieuw- bouwlijnen door de Supervisor in hard potlood ingetekend,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 44