Aan cte te onteigenen gehele of gedeeltelijke kadastrale onder vermelding van bindende maten en afmetingen. Op het streekbureau worden de te onteigenen gedeelten aan gegeven. Het Kadaster verricht (desnoods langs grafische- weg, eventueel m.b.v. planimeter) de oppervlakteberekening. De uitkomsten worden aan het streekbureau gezonden met de bijbehorende extracten-legger, voorzien van een verkla ring v.d. Hypotheekbewaarder, inzake hyp. bezwaardheid en eventuele recherches van erfdienstbaarheden. percelen wordt nu gemeentes gewijs een doorlopend onteigenings(volg)nummer gegeven. Een deugdelijke onteige- ningsstaat en een onteigeningslcaart worden (overeenkomstig de circ. 5-4-194é, no. 1928J, opgenomen in de off. bekend makingen Vereniging lied. Gemeenten, 1946, no. 1406 VII 2 en 15-4-1946, no. 21653 Herverkaveling, van het College van Alg. Comm. Wederopbouw) opgemaakt. Contracten betreffende vestiging zakelijke rechten (met aangehechte witdruk) tussen eigenaar noodwoningen - Ge- meente of Rijk - en grondeigenaren worden onderhands opge- maakt en aan Ontvanger Registratie en daarna - ter inschrij ving in de openbare registers - aan Hypotheekbewaarder aan geboden. De landmeter van het Kadaster behandelt de gedeeltelijke kadastrale percelen. Het Hoofd van het Bureau Onteigenin gen etc. wordt gemachtigd tot het doen van grensaanwiizing op het terrein. De overeengekomen vergoedingen (ook recht van opstal vergoeding staan definitief vast na het sluiten van het contract. Aan betrokkenen worden per aangetekende brief door het Kadaster de eventueel nieuwe kadastrale nummers van de per celen medegedeeld. Uit dezelfde grondkaarten geschiedt de uitzetting op het terrein van de bouwblokken an rooilijnen, aan de hand van z.g. uit ze tveIdwerken door de R.W. vervaardigd. De uitzetveIdwerken zijn van de plans uitgepaste gegevens, gecombineerd met bindende maten. Voor Vlissingen is dit systeem, reeds toegepast. De her- of nieuwbouw kan later in het verzekerde net van vaste punten worden opgemeten. De kadastraal geïdentificeerde grondkaart heeft dan de waarde van een kadastrale kaart gekregen. 42

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 45