Op biz. 79, moet i.p.v. "tekenaar" worden gelezen "Tech nisch. Ambtenaar Blz. 74. (bij art. 93 I.K.bij voorkeur te verwijzen naar blz. 98. Blz. 66. Voor studerenden is het van belang, dat men bij de bespreking van de in art. 88 I.K. opgenomen tolerans verwijst naar die in de Wet G- (art. 21) en de verschillen verklaart. Blz.113/114. Het is wel jammer, dat hier het wetsontwerp houdende voorzieningen betreffende eigendom van appartementen nog niet bekend was, terwijl de samen werking Waterstaat - Kadaster sindsdien is gewijzigd en de Wederopbouw nieuwe voorzieningen vraagt. Blz. 123. Naar onze mening zouden de conclusies van ver schillende der zeer interessante congresrap porten N.L.F. een plaats dienen te hebben in een nieuwe druk. Moer speciaal het rapport betreffende de Wieringer- meerpolder zouden wij in oxtenso willen opnemen.Dat is prachtig studiemateriaal. Blz. 132. De aanschrijving, welke alleen aan landmeters' toestaat, inlichtingen te verstrekken, demon- steert wel, hoe conservatief de kadastrale dienst op som mige onderdelen werkt. Hoewel een frisse praktijk reeds lange jaren over de ze beschimmelde voorschriften heenspoelde, bleven offi- ciëel zulke beperkingen bestaan,ook voor de middelbaar technische ambtenaar, die voor het verstrekken van deze inlichtingen de bekwaamheid bezit. Blz. 136. regel 12 en IJ. De veldplans mogen ook gebruikt worden door ontvangers Registratie voor waarde onderzoek (res. I7-H-I914), door Distr. Ingenieurs Tele grafie (9 Aug. 1922), door Cultuurtechnische Dienst voor propaganda ruilverkavelingen (23-4-1937) enz. Blz. 174-regel 12 v.o. voor"landmeter" te lezen "kada ster ambtenaar". Ook anderen dan landmeters interesseren deze en vele andere vragen. Wij hopen van harte, dat deze aanwinst voor onze kada strale lectuur spoedig op elk bureau te vinden is en dat vele gebruikers zullen meewerken aan de vervolmaking van een nieuwe druk. De schrijver heeft mot het in licht geven van deze voorschriften tevens een goode Instructie Kada ster verstrekt. Do jongo ambtenaren hebben een samenvat ting als deze nodig. W.K.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 48