In de Algemene Be stuurs verg. van het K.N.A.G. op 2 Mrt 1946 in het Indisch Instituut te Amsterdam werd door Dr. A.J. Pannekoek een voordracht gehouden over Indische kaar ten. Het tijdschrift van het Eon. Ned. Aardr. Genootschap Sept. 1946 geeft van deze voordracht een samenvatting. Hierin wordt o.m. melding gemaakt van een geheel nieuw kaartwerk uit de laatste jaren voor de oorlog, nl. de "Al gemene Schetskaart", die het gehele gebied omvat,dat nog niet topografisch is opgenomen (Men raadplege hiervoor o.m het Jaarverslag Topogr. Dienst in Ned. Indië over 1939). Het totaal aantal bladen van deze schetskaart, dat ver schenen, in bewerking of ontworpen was, bedroeg 236. Bij de samenstelling maakte men ook gebruik van de gegevens van de Dienst v.d. Mijnbouw, van het Binnenlands Bestuur en het Boswezen. De nieuwe kaart werd uitgegeven in uniforme bladen op de schaal 1 d 200.000 begrensd door de parallellen en meridianen van het algemeen systeem van bladindeling der topografische kaarten. Lezing van dit overzicht wordt ton zeerste aanbevolen Het laatste no. van het Orgaan v.d. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Juni 1947, besprak de inhoud van onze organen. Het overzichtje volgt hier "Wij ontvingen in dank een drietal organen der Tereni- "ging van T.A. Kadaster. Het eerste orgaan na de bevrij- "ding verscheen in Dec. 1946 en werd gevolgd door no. 2 "in Pebr. 1947 en no. 3 in April 1947 "Gestoken in een aantrekkelijk kleed bieden deze organen "elck wat wils" Wij vermelden uit de inhoud: Iets over de totstandko- ming en de inrichting van het Kadaster op Curapao Opleiding vah Tekenaars en Technici voor diensten en instellingen, welke belang hebben bij terreinkaarten; opleiding en examen voor technisch-ambtenaar le klas', waarin is opgenomen het rapport van de commissie, be- noemd op de A.V. van 15 en 16 Maart 1946, inzake de opleiding voor het examen Techn. Ambt. v.h. Kadaster le klasse en de bij dat examen te stellen eisen."

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 50