Later verrichtte vooral Dr. Oosting (f 1942) baanbrekend Als overdruk uit "Cultivator 1945" (uitgave van de Al gemene Bond van Oudleerlingen van Inrichtingen voor Midd. Landb. Onderwijs) ontvingen wij van de Centrale Werkcomm. voor Wageningse Studenten een studie van Prof.Dr.C.H.Edel man, "De hoderakaartering in Nederland." De eerste stappen op dit nog lang niet compleet be werkte terrein werden gedaan in 1848.De bekende kaart vah Staring (Onze schoolkaart voor grondsoorten!) was het re sultaat. De 2e kaartering diende meer' de geologie. werk. De Regering ging na de bevrijding over tot de oprich ting van een Stichting voor Bodemkaartering, gevestigd te Wageningen. De schrijver van het hier genoemde artikel (27 bladz. fijne druk) werd tot Directeur benoemd. In korte hoofdstukken wordt achtereenvolgens uiteenge zet, welke de betekenis de bodemkaartering heeft voor de landbouw, de tuinbouw, het onderwijs, voor cultuurtechni- sche werkzaamheden. (Naarmate b.v. de ruilverkaveling die per ingrijpt in de economische structuur van een zeker ge bied, naar die mate zal een voorafgaande bodemkaartering belangrijker worden) en voor planologische doeleinden. Door aandachtige lezing van dit artikel, dat ons - h'oe kan het ook anders - ook even terugvoert naar de moei lijke jaren van de bezetting, krijgt men een algemeen beeld van de werkzaamheden en de toepassing van de bodemkaarte-» ring in Nederland. Wij verheugen ons over de verschijning van deze overdruk. De taal is eenvoudig,de tekst ook voor leken volkomen begrijpelijk. Exemplaren van deze "publicatie no. 3" zijn tegen storting van 0,50 per ex. op postreke ning 473249 verkrijgbaar bij ciej. D. de Boer te Wageningen. In "Het Parool" van Zaterdag 28 Juni 1947 werden de nieu we salarisschalen voor Rijksambtenaren opgenomen. Genoemde schalen zijn op het Ministerie van Binn. Zaken samengesteld en als typen van rijksfuncties ter kennis ge bracht van de Gemeentebesturen. Naar verwacht mag worden, zullen deze salarisschalen zeer binnenkort worden toegepast. De navolgende salarissen zullen gelden 4fi.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 51