B«Jj RICHTEN EH MEBEDE LI N_ G E IT Prijsvraag Techn. Hogoschool-Dolft De Senaat der T.H. maakt bekend, dat in de afdeling der algemene wetenschappen o.m. de volgende prijsvraag wordt uitgeschreven: II. Gevraagd wordt een onderzoek in verband met do ontwik keling dor moderne rekentechniek en der moderne reken machines, dat zich in hoofdzaak bepaalt tot <56n of meer der volgende opgaven: a. na te gaan welke behoeften op dit gebied in Nederland bestaan; b. het maken van constructieve ontwerpen voor moderne re kenmachines, eventueel mede op grond van do elders ver kregen ervaringen en resultaten; c. te onderzoeken welke invloed do bovenbedoelde ontwikke ling zal hebben op de zuivere wiskunde. De vragen moeten vóór 15 September 194-8 worden beant woord door studerenden aan een Nederlandse instelling van hoger onderwijs (art. 37 der hoger-onderwijswet Als studerenden, gerechtigd tot het beantwoorden van de prijsvragen, worden beschouwd allen, die op de datum van deze bekendmaking het recht hadden het onderwijs aan een Ned. Hogeschool of Universiteit bij'te wonen en die op deze datum geen diploma «Is ingenieur, geen ander einddiploma van een hogeschool of geen doctoraat hebben verkregen. De antwoorden moeten worden toegezonden aan de Secr. van de Senaat, met opgave van een correspondentie-adres van de inzender. Zij moeten getekend zijn met een spreuk of een ander kenteken en daarbij moet gevoegd worden een ver zegeld briefje, dat diezelfde spreuk of hetzelfde token tot opschrift heeft en de naam, het studievak en het eigen adres van de inzender bevat. Op 8 Januari 1949 zal het oordeel van de Senaat worden bekend gemaakt. Indien een antwoord de bekroning waardig gekeurd is zal aan inzender do gouden erepenning worden uitgereikt. Salariscommissie ad hoe. Tot voorzitter en lid der Salariscommissie ad hoc is be noemd de Raadsadviseur Mr. P.A.G. Ubink, chef der afdeling Ambtenarenzaken bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 54