a. Reproductie-inrichting: Vervaardiging van een film negatief van elke originele overzichtskaart (repro ductiefotografie of reflexprocédé). Samenstelling (compilatie) van deze los van elkaar staande negatieven tot een verzamelnegatief op een co- ordinaten-net-glasplaat; kopie dezer compilatie op een zinkdrukplaat voor vlakdruk; offsetdruk der vier c.q. 5 blauwdrukken op aluminiumplaten, die aan beide zijden' met tekenpapier bekleed zijn. Deze gelegenheid wordt be- aut om een aantal zwartdrukken te vervaardigen op boek drukpapier en transparantpapier, die als betrouwbare kopieën van de originele overzichtskaart door de bouw techniek zeer gewaardeerd worden( veel gegevens over terrein - ontbreken van schrift). b. Landmeetkundig bureau: Tekenen der 4 c.q. 5 lcleur- uittreksels naar gelang van het aantal af te drukken kleuren Indeling der beschrijving en getallen op een calque of op een heliografie welke gemaakt is van de samenstelling (compilatie); vaststellen van de tekst der beschrijving, te zetten door de boekdrukker, met aanduiding van de schrifttypen en grootten en opgave der lengten van uit elkander geplaatste lettergroepen (spatiëring). c. BoekdrukkerDruk van de beschrijving en getallen in boekdruk op baritpapier. d. Reproductie-inrichting:Uitknippen en opplakken van' beschrijving en getallen op één, op doorschijnend ma teriaal vervaardigde, afdruk of blauwdruk, plaatsing volgens de schriftaanduiding van de landmeter. Vervaar diging van een negatief naar kleuruittreksel en be schrijvingstype. Lichtdrukkopie van elk negatief op een zinkdrukplaat, zodat van elk kleuruittreksel een vlak- vorm beschikbaar is. Proefdruk in de offset-handpers. Verbeteringen. Oplagedruk in de offset-snelpersDe enkelvoudige kleuren worden de een na de ander gedrukt en de vellen gaan zo vaak door de machine, als de to tale ver zameldruk kleuren bevat. (De nieuwste offsetpersen veroorloven in één doorgang van het papier twee "of rheér kleuren te drukken). Het vermenigvuldigingsproces wordt vereenvoudigd en

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 17