en bekwaamheid van hun taak gekweten. De bezetting van het herverkavelingsbureau is niet zeer royaal, maar voor al de huisvesting vormt hierbij een handicap. Intussen wordt zo nodig door andere bureaux assistentie verleend zodat het werk toch onbevredigende wijze voortgang vindt T.a.v. de voorlichting wordt opgemerkt, dat deze veel zal kunnen bijdragen tot een goede uitvoering van de wet. Door inforraatorische vergaderingen, zoals ook bij de Ruilverkaveling gebruikelijk alsmede door het plaatsen van artikelen in de plaatselijke pers, zal een intensieve voorlichtingscampagne wordep. gevoerd. Het wordt mogelijk geacht, in 19485000 h a behuisd land in de N.O. polder uit te geven, waarvan dan een gedeelte 3000 h a voor de Walcherse boeren zal wor den bestemd. Een regeling voor het overdragen van eigendommen zon- der herbouwplicht is reeds, getroffen. Het is in het kader van deze wet niet mogelijk aan de genen, die op Walcheren grond in eigendom hebben, ook elders weer grond in eigendom te verschaffen. Men be houdt immers zijn eigendom op Walcheren en doet alleen afstand van het gebruik, waartegenover men het recht verkrijgt om elders grond, te pachten. Er zal naar worden gestreefd, in de Herverkavelings- commissie, die in deze Wet een zeer belangrijke plaats krijgt j in het bijzonder personen op te nemen, die vol ledig op de hoogte zijn van de plaatselijke toestanden. Zoveel mogelijk zullen alle cata.gorie§n van belangheb benden vertegenwoordigd zijn. Het ambtelijk element moet echter een grote invloed hebben. De Hc, is immers met uitgebreide "bevoegdheden bekleed. Zij beschikt over grote bedragen. Al kan deze commissie de boeten niet dwingen tot ver trek, zij kan wel aan iemand de grond ontnemen. Blijkens de Ruilverkavelingswet 1938, waarbij uiteinde lijk geen vervreemding van rechten plaats vindt - ieder ontvangt immers betei-e en gunstiger gelegen kavels van

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 36