zijn. er. Wii kennen reeds een Raad van Vakcentrales,waar bij echter slechts 3 (hoewel de grootste) richtingen zijn aangesloten. Heb verleden keert niet weer. De groei van het arbeidsrecht zal de organisatie ontslaan van acties, welke zij in het verleden moest voeren. De ver korting van de arbeidstijden, de vacanties, de stijging van het welvaartspeil en andere zaken plaatst de vak beweging voor een geweldige culturele taak. Naast de materiële verheffing de geestelijke groei. Zal de vakbeweging zo eindigt de schrijver zijn hel der overzicht, in de toekomst een macht tot heil der mensheid zijn, dan zal zij haar taak moeten vinden in het vervullen van het woord vast Jezajah: Bewaart het recht en beoefent de gerechtigheid". Een instructief litera tuurlijstje en een staat van de ontwikkeling van de le dentallen sedert 1910 sluiten dit deeltje no. 9 nit de eerie sociale bewegingen af. Om zijn objectiviteit vooral durven wij aandachtige lezing aan te bevelen. W,K* de Ruilverkavelingsbode Wij kregen inzage van met de schrijfmachine vermenig vuldigde exemplaren van bovenstaande R.bode, een con-' tactorgaan van en voor de ambtenaren van de Ruilverka veling. De inhoud is ook voor velen buiten deze dienst interessant. Artikelen als regeling van rechten bij Ruilverkaveling" door de Ingenieur-Verificateur J.J. Gorter, de betekenis van de lijst van rechthebbenden" door J.F.Ilsen en enkele andere uit de eerste nummers verdienen ongetwijfeld een grotere lezerskring. Het viel ons op, dat de discussies tot nu toe gevoerd wor den door anderen dan Technische Ambtenaren. Wij wachten met belangstelling pok op hun bijdragen. SALARIËRING OVERHEIDSPERSONEEL De salariëring van het overheidspersoneel brengt de pennen weer in beweging. Op verschillende plaatsen ver keren er weer Nederlandse Ambtenaren in nood. In ons dienstvak zijn het vooral de jonge Tekenaars van het Ka daster, op wie de aandacht moet vallen. —0—0—0—0—0—

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 43