uitkeringen ingevolge de Kinderbijslagwet niet begrepen. Bovendien zijn de lonen in werkelijkheid aanzienlijk hoger doordat in vele gevallen diverse toeslagen, winstaande len en toeslagen op spaarregelingen worden toegekend, welke de overheid uiteraard niet kan verlenen, waarbij wij dan de "zwarte"lonen nog buiten beschouwing laten. Ter vergelijking met deze cijfers uit het vrije bedrijf hebben wij voor een aantal rijksfüncties nagegaan, hoe groot de stijging der bezoldiging is geweest in de perio de van 1938/1959 tot 1 Juli 194-7- Wij kwamen hierbij tot het resultaat, dat voor een ge huwd schrijver 2e klasse zonder kinderen in een eerste klas gemeente de bezoldiging is gestegen tot 156,3 voor een schrijver le klasse tot 153,1 voor een ad junct-commies tot 150,8 voor een commies tot 142,3$, voor een hoofdcommies tot 138,9$, voor een referenda ris tot 138 en voor een administrateur tot 137,3 Toor het personeel der lagere publiekrechtelijke lichamen zijn deze verhoudingen in vele gevallen nog' on gunstiger, daar - afgescheiden nog van de veel voor komende laagte-excessen - tengevolge van de toetsing -der wedden van dit personeel aan die van het rijksper soneel en van het particuliere bedrijfvoorgeschreven bij Uw circulaire van 10 December 194-6, afd. Ambtena renzaken, bureau III, nr. 25158/G, de toepassing van het besluit nr. G 362 een veel geringer salarisverho ging dan voor het rijkspersoneel ten gevolge had,welk geringer bedrag dan nog dikwijls niet of slechts ge deeltelijk is uitbetaald. Gezien het vorenstaande dringt het Ambtenarencen- trum er met klem op aan de volgende maatregelen te willen treffen le. een spoedige definitieve afdoende herziening der bezoldiging van het overheidspersoneel; 2e. een onmiddellijke toekenning bij wijze van noodvoor ziening te rekenen vanaf 1 Januari 194-7 tot aan de invoering der definitieve bezoldiginsregeling van een toelage ter grootte van 25$ van de basiswedden van Mei 1940 boven de wedden, zoals die luiden na de toepassing van het Koninklijk besluit van 14 De cember 1946 Staatsblad no. G 562), voor het ge hele overheidspersoneel

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 46