3e opschorting van. de toetsing van de wedden van het personeel in dienst der lagere publiekrechtelijke lichamen aan die van het rijkspersoneel en in het particuliere bedrijf tot aan een tijdstip, waarop dit met minder grote bezwaren voor de betrokkenen kan worden toegepast, en dan bovendien eerst, nadat een diepgaand onderzoek heeft uitgewezen of en in hoeverre een dergelijke toetsing mogelijk is. Inwilliging van bovenstaande verlangens zal grote fi nanciële offers vergen. Toch menen wij, dai een beroep op de precaire situatie van de schatkist niet houdbaar is. De ambtenaar is stellig bereid zijn evenredig aan-' deel van de algehele verarming van ons land te dragen, doch acht het in hoge mate onbillijk hem daarin een groter aandeel te doen dragen dan de werkers in het vrije bedrijf. Wij willen er ook met nadruk op wijzen, dat wij geens zins een derde loonronde verlangen, doch voor het overheidspersoneel slechts een voltooiing der tweede loonronde vragen. Wij kunnen met name niet inzien waar- om een overheid, die voor het personeel in"het parti culiere bedrijf salarisregelingen goedkeurt, die verre uitgaan boven die van het overheidspersoneel, zelf haar personeel dergelijke gunstige regelingen zou moe ten onthouden. De ambtenaren van het Kadaster, ook de Technische Ambtenaren en Tekenaars, en vooral de jongeren, zijn van oordeel, dat er met dé voorgestelde verbeteringen haast moet worden gemaakt. Al willen zij niet, als de leraren, met geruchtmaken de publicaties een te scherpe stemming wekken, zij moeten niettemin de aandacht van de Regering vragen voor deze dringende zaak. Het is juist, dat de verhoogde salarissen procentsge- wijs niet evenredig zijn toegepast over de geheis lijn. Het komt voor, dat hogere ambtenaren, zo gezien, niet in dezelfde mate werden bevoordeeld, maar we kumen evenzeer gevallen aanwijzen, waar het tegendeel j. laats had. Voor enige nivellering van de Rijkssalarissen zijn wij niet zo bevreesd als men dat in sommige ambtenaarskringen schijnt te zijn. De lagere ambtenaren hadden een grotere tegemoetkoming zeker nodig.Als men de totstandgekomen

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 47