salariswijzigingen voor dit lagere ambtenarencorps een onrustveime„kende nivellering noemt, is men bewust on juist. Yoor de jongeren zij de eerste verbetering. Zij voelen die zogenaamde nivellering niet in bun beurs Gelukkig zijn, blijkens het voorlopig verslag Ve Hoofd stuk Rijksbegroting, zeer vele Kamerleden met ons van' oordeel, dat de salarissen der ambtenaren nog niet be schouwd kunnen worden als in overeenstemming te zijn met de zo sterk uitgezette kosten van levensonderhoud. De aangebrachte verbeteringen, zeggen deze vele leden, zijn onbevredigend te achten. .Zij achten de bestaande wanverhouding tussen de ambtenarenbezoldiging en prij zen in strijd met de eisen van de sociale rechtvaardig heid en zij waren dan ook van mening, dat een verder gaande aanpassing der overheidsbezoldiging noodzakelijk is Zelfs de zorgwekkende toestand van Ts lands kas oor deelden zij niet een argument tot het voeren van een schriele salarispolifiek, -o-o-o-o-o-o-o- RÜILYBRICAVELIHG-_^^EEN^GROOTO WERK EN TOCH HAgJggKg Men blijft zitten met een onrationeel klein bedrijf. ?(door de landbouwkundige medewerker van de N.Rct.) De aantrekkelijke lappendeken, die ons akkerland in de meeste streken van het land biedt, is meer schil derachtig dan practisch. We weten, hoe onvoordelig kleine hoekjes grond zijn en hoe de versnippering de verbetering van het bedrijf belemmert, Het is deze ver snippering, die niet alleen in Nederland, doch in vrij wel alle oude cultuurlanden een sta-in-de-weg is bij de rationalisatie van de landbouw. De boeren verliezen te veel tijd met het heen-en-weer trekken naar hun ak kers, verliezen teveel land aan kanten, greppels en opritten en bovendien belet de versnippering doorgaans het aanbrengen van goede afwateringen. Geen wonder' dan ook, dat sinds jaar en dag propaganda wordt ge maakt voor het samenvoegen van vele kleine percelen van één eigenaar tot een belangrijk geringer aantal grotere akkers, doch in de practijk is het resultaat

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 48