en Landmeetkunde. Kort na deze publicatie verschenen de artikelen van de landmeter Tongedijk, lid van het dage lijks bestuur van voornoemde vereniging, gevolgd door 11 Gedachten over Vernieuwing van de hand van de ac tieve groep F. Harkink c.s., waarin een zes en dertig tal merendeels jongere landmeters (deze jeugd van heden is de leiding van morgen) met forse lijnen hün visie op de toekomst der practische landmeetkunde in Nederland tekenden, waarbij het gebruik van middelbare mee tier ach ten bij de kadastrale dienst in grote omvang eenvoudig weg als een eis van de moderne tijd zonder omslag wordt aanvaard Toekomstgedachten. Het ligt niet in mijn bedoeling, thans een synthese te geven van de tijdens en na de tweede wereldoorlog ge groeide gedachten over de toekomstige taak en plaats van de landmeetkundige dienst van het Kadaster, zoals' deze denkbeelden in verschillende schrifturen tot uit drukking zijn gebracht. Toch zal het goed zijn, in ver band met ons onderwerp, juist hier en nu, enkele van deze denkbeelden en wel die over de toekomstige landmeetkundige organisatie U voor de geest te ha len. 1° Volgens dhr E.Visser, in diens genoemde cause rieën, impliceert de hogeschoolopleiding het bestaan van middelbaar en lager personeel. Bij het oplossen van het vraagstuk der personeelsformatie moet z.i. uitge gaan worden van de kerngedachten, dat a) de leidende functie van de landmeter door werkkring en titel zal worden erkend, en b) dat een nieuwe groep van landmeetkundige ambtenarën met ruimer bevoegdheden dan tot dusverre wordt in geschakeld. Deze laatste functie wordt door dhr. Visser aansluitend aan de tekenaarsrang gedacht. o 2 Volgens de verslagen van de besprekingen in de afdelingen der vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, voorkomende in het Huishoudelijk Orgaan no. 101 heeft men ik leg dit nogmaals vast) zich zeer nadrukkelijk ver klaard vóór a) een volledige opleiding tot geodetisch ingenieur 3.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 4