de bestaande organisatie van de MinisteriesVooral voor wat de nieuwe takken van Staatsbemoeienis betrof was dat verband nog onvoldoende in de begroting tot uitdrukking gebracht b. de grote bedragen voor salarissen etc., die als De-' parteoents-uitgaven aan het begin der Hoofdstukken were den aangetroffen, te verdelen over de dienstvak (kan overeenkomstig de vorenbedoelde organisatorische indeling (In tegenstelling met de gebruikelijke vermelding van het aantal vaste ambtenaren per rang is thans ook het per soneel op arbeidsovereenkomst vermeld, een en ander in' drie groepen n.l. lager personeel (tot/3600.-)middel baar personeel 3600.- - en hoger personeel 5100.- en meer Om een beter inzicht in de uitgaaframingen mogelijk te maken zijn voorts ingevoerd uniforme specificaties, meer speciaal voor de salarissen de algemene uitgaven en de aanschaffingen van inventaris. Nog wordt gewezen op de administratieve vereenvoudi ging door de methode van omslag der sociale lasten over de salaris-artikelen, welke een practisch aanvaardbaar, globaal juiste benadering levert van dit zeer samenge stelde lcostenbestanddeel. In de nieuwe begroting is niet meer één algemene ra- mingsstaat voor alle middelen samengesteld. Aan de verschillende Uitgewerkte en Toelichtende Staten, beho rende bij de hoofdstukken der begroting van uitgaven is thans een afzonderlijke ramingsstaat toegevoegd, alleen voor de met dat hoofdstuk verband houdende middelen. In de ontwerp-begroting 1948 kon de gewijzigde indeling nog niet overal volledig worden toegepast. Yiel is reeds het maken van administratieve samenvattingen in het al gemeen en het methodisch bewerken der cijfers door het' Centraal Planbureau en Centraal Bureau voor de Statis tiek in het bijzonder vergemakkelijkt. Het spijt ons, dat noch in de millioenennota, noch in de begroting kan worden nagegaan, hoeveel onderwijzers er zijn, hoeveel personen in dienst zijn van het F.T.T. be drijf, de staatsmijnen, de voormalige artillerie-inrich- 52.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 53