gevraagd .cede, dat genoemde voordracht inderdaad ten onrechte buiten hem om was gegaan. De materie van dit besluit was evenwel mondeling met hem behandeld. Hetzelfde bleek het geval te zijn t.a.v. een Kon. Be sluit, waarbij aan de genoemde directeur-generaal boven zajn wedde een toelage-van 3000.- per jaar was toegekend. De Minister van B.Z. heeft over beide informalitei ten schriftelijk inlichtingen gevraagd aan zijn ambtge noot van O.W. en ïïederopbouw. Betreffende een Kon. Besluit, Waarbij m.i.v. 1 April 1946 o.m.werdeningesteld de ambten van directeur- generaal van de Volkshuisvesting en van hoofdingenieur directeur van de Volkshuisvesting in de onderscheiden' provincies en de bezoldigingen, aan die ambten verbon den waren geregeld, was volgens de mededeling van de Min., .van B.Z. zijn gevoelen gevraagd en daarover waren de1 stukken gewisseld. Volgens de Minister was de be zoldiging van de D-G- als gevolg van'dit overleg be- paald op f 12000.- vast, zonder meer,en was de belang hebbende niet bovendien - zoals aanvankelijk in de be doeling lag - een persoonlijke verhoging ex. art. 18 B.B.R. 1934 ad 3000.- toégekend. Het bleek echter later, dat de Ministerraad had goedgevonden, dat voor gemelde functionaris van jaar tot jaar een bijzondere toelage boven de wedde van 12000.- per jaar zou worden aangevraagd op de begro ting. Toelagen aan ambtenaren uit de middelen van stich tingen, dis van Rijkswege worden gesubsidieerd. Een middel om boven de wedden vastgesteld in hst B.B.R. 1934 en zelfs geheel buiten dat Besluit, ja buiten de begrotingswetgever om, vaste inkomsten te verzekeren aan Rijksambtenaren, zou kunnen zijn het toekennen van toelagen aan hen uit de middelen ener van Rijkswege gesubsidieerde stichting. Geen bui tenstaander kan dat ontdekken. Toen de Rekenkamer 'aan het eind van 1945 bemerkte, dat aan een nijverheids- consulent uit de middelen van de Stichting Centraal Instituut van Industrialisatie bij beschikking van de Min. van H. en N. een toelage was toegekend van 2000.- per jaar voor de periode van 1 Juni - 1 Oct. 1945 60. a

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 61