vestigde zij er de aandacht op, dat voor dergelijke toela gen de medewerking van de M. van B.Z. diende te worden gevraagd. De Min» van Ec. Zaken heeft dit toegezegd. Yoor het onderhavige geval had die toezegging geen gevolg, om dat de toelage niet was bestendigd. Toepassing art. 17 en 18 Reisbesluit 1916. Volgens art. 17 Reisbesluit 1916 wordt op de normale vergoeding volgens art. 14 van dat besluit een korting toegepast, wanneer de belanghebbende langer dan 20 ach tereenvolgende etmalen op rdezelfde plaats buiten zijn standplaats verblijf heeft gehouden. Indien hij zich niet langer dan 3 achtereenvolgende etmalen buiten die stand plaats heeft opgehouden,wordt het verblijf aldaar voor de toepassing dezer bepaling als niet onderbroken beschouwd. Eén der voedselvoorzieningsdiensten had dit laatste voorschrift aldus toegepast, dat de betrokken ambtenaar ook verblijfsvergoeding mocht ontvangen over de dagen waarop hij, ter viering van Zon- en feestdagen, in zijn standplaats had vertoefd. Bovendien ontving deze dan nog uit 's Rijkskas de reiskosten voor de reis heen en terug. Volgens art. 13 van hetzelfde besluit zijn de ministers bevoegd om. de vergoeding wegens verblijfkosten op een la ger bedrag te stellen dan het normale tarief, indien in bepaalde gevallen met minder kan worden volstaan. Indien dus b.v. vaststaat, dat een ambtenaar voor de dienst ge durende enige maanden in een andere plaats moet ver toeven, heeft de minister het recht hem in plaats van de normale vergoeding een beperkter toelage toe te kennen. De vorenbedoelde dienst had ook dit voorschrift buiten toepassing gelaten. De min. van L. V. en V. gaf n.a.v. een opmerking der Rekenkamer opdracht voortaan de bovenbedoelde voorschrif ten op de juiste wijze toe te passen. Dit zijn enkele staaltjes van de accuratesse van de Alg. Rekenkamer, enkele van de zeer vele uit dit minuti euze verslag. Alle Dep. van Algemeen Bestuur passeren de revue en diefstallen van kisten zilverbons worden ge releveerd naast fraude van evacuatiebureaux, aankoop van' het valse schilderij !t de Zalving in Bethanië'1 naast onge bruikelijke uitgaven bij de dienst van de Qemachtigde voor de Rrijzen, aankoop van 20.000 Kg. lompen van de N.S.B. voor 90.000.- naast uitgaven van de Binn. Strijd- 61.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 62