inrichting van. de kantoren en de opgevoerde artistici teit van het moderne meubilair. Niet verantwoord, omdat 885e houding van de leiding gevende ambtenaren aan een belangrijk deel van het per soneel een stuk levensvreugde wordt onthouden, zonder dat men een mogelijkheid ziet, daartegen op te komen. Een minder gewenst gevolg is tevens, dat velen,die in huiselijke omgeving wel degelijk blijk geven van kunstzin nige opvattingen, volkomen indolent de naargeestige ver waarlozing in het interieur accepteren en terugvallen in de dagelijkse sleur. Deze toestand mag niet en behoeft niet te worden ge handhaafd, ook niet met een beroep op de zorgelijke toe stand van 's Lands Financiën. Zien wij b.v. niet als nieuwe post op de begroting 1948 de opgevoerde schade loosstelling ter zake van het door de Staat in eigendom gevorderd huisraad van politieke delinquenten, met een bedrag van 10 millioen Wij vragen: wat zou een vernieuwing van het aftandse' meubilair van de kadasterkantoren kosten Waarom moe ten deze delinquenten, die toch hun goederen in beslag zagen genomen als gevolg van hun veelal landsverrader- lijke houding, vóór het Rijkspersoneel worden geholpen? Welke post staat tegenover de genoemde voor het mo derniseren van de wel wat al te stiefmoederlijk bedeel de bureaux van de verschillende diensten van het Kada ster En wanneer zal men nu eens breken met de ietwat feodale gedachte, dat voor het ene bureau met een amb tenaar (c.q. ambtenaren) bezoldigd volgens de hogere loonschalen wél een kapstok, wél een vloerkleed of be hoorlijke mat,wél een bureau met slotvaste laden kan en mag worden aangevraagd en verstrekt,terwijl op die bu reaux waar de ambtenaren aan een dergelijke schaal van bezoldiging niet toe zijn, dit alles taboe is, ja, erger nog, waar men suggereert, dat het voor deze kamers zo niet hoort Wie helpt ons van deze opvattingen af Velen met ons hebben gemeend, dat de sterke verbonden heid in de strijd tegen een misdadige bezetter dergelijke feodale begrippen had doen vervagen Nauwelijks echter is de misdadiger bedwongen, of de vooroorlogse geest maakt zich weer meester van de situatie. We kunnen moei

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 65