lijk aanvaarden, dat de gezagsdragers een dergelijke geest' met hun gezag willen dekken en dat men in de hoogste re gionen "blind is voor vertogen van de achtergestelde partij. Het is daarom, dat wij door *n openlijke bespreking van cleze grief vrijmoedig vragen om een spoedige voorziening in de behoefte aan een gelijkmatig verdeelde, zij het dan ook so bere, luxe en comfort in de interieuren van onze kanto ren. Ook voor de le en 2e Kamer der Statengeneraal is of zal kantoor-meubilair en stoffering worden aangeschaft (zie Hoofdstuk II Rijksbegroting bijlage A bl. 1) terwijl in afd, III van Hoofdstuk VUB ƒ820.000.- is geraamd voor aanschaffingen voor inrichting uitbreiding en vernieu wing. (Een bedrag Van 380.000.- zal worden bestemd voor kantoormeubilair, -machines en stoffering). Voor het Kadaster kan 12.000.- voor dat doel worden besteed. ¥»Tij menen, dat de Technische Ambtenaren en Tekenaars,ge zien de bezetting van de bureaux, mogen rekenen op een gewillig oor bij de leiding, wanneer zij voor deze materie aandacht vragen. Er is, ook in dit opzicht, bij ons veel veranderd. Men houde hiermede rekening bij de verdeling van de Staatsgelden voor opgenoemd doel. Over de achterlijke inrichting op de Kadasterkantoren is ons het een en ander bekend. Wij weten, dat een geheel' bevredigende oplossing in de oude Rijks- en Gemeentegebou wen niet gemakkelijk te bereiken zal zijn, maar behoorlijk behangsel of licht geschilderde muren, een moderne ver lichting met draaibare bureau-lampen voor het kantoor personeel, goede stoelen, passende vloerbedekking, meubels, die het interieur opvrolijken, afschaffing van de don-' kere kamers met de uit de tijd geraakte kopiëertafels,ge makkelijk bereikbare telefoontoestellen, wat moderne ar chiefkasten, dat alles is nog wel bereikbaar met de be schikbare middelen. Het is overdreven schriel, als voor bezoekers geen stoel beschikbaar is. Voor een enkele keer moest dit niet-vaktechnische onderwerp worden aangesneden. De klachten zijn hiermee echter niet uitgeput. Mogelijk zou een vingerwijzing van de zijde van het Ministerie van Financiën de toestand spoedig kunnen veranderen. -o-o-o—o- 65.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 66