staan. (art. 11 juncto, artikel, 8, der Jachtwet 1923). Afslag aan de Noordkust van Texel en op Vlieland. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft n.a.v. vragen van het Kamerlid Thomassen betreffende gevaar voor afslag aan de waddeneilanden het volgende mede gedeeld Hoewel de zorg vooi" de waterkering bij de noordpunt van Texel in de eerste plaats bij de achtergebleven polder Eijerland berust, wordt de kustafnening aldaar' nauwlettend door de Rijkswaterstaat waargenomen en be studeerd. Uit de aldus vérkregen gegevens moet de conclusie' worden getrokken, dat hoewel een natuurlijke verbete- ring van de toestand niet uitgésloten moet Y/orden ge acht, toch verwacht moet worden, dat de kust voorlopig nog meer zal afnemen, zodat gevreesd moet worden, dat plaatselijk de laatste waterkerende duinen binnen enige jaren zullen zijn opgeruimd en de achtergelegen door de polder aangelegde noodlcering hoofdwaterkering zal wor den. Ten aanzien van de noordkust van Vlieland,waar de kust verdediging Rijkszorg is, kan worden medegedeeld,dat ver wacht moet worden, dat westwaarts van het meest westelijke strandhoofd voorshands het strand en de achtergebleven duinen nog enigszins verder zullen afnemen.Daardoor dreigt echter nog geen gevaar voor doorbreking van het eiland. Over enige jaren wordt hier vermeerdering van de zandaanvoer verwachtwaardoor tijdelijk verbetering in de toestand zal optreden. Nog later zal dan vermoedelijk echter opnieuw afneming plaats vinden. Het reeds geruimen tijd geleden aangevangen onderzoek dat noodzakelijk is om vast te stellen welke werken bij de noordpunt van Texel verdere achteruitgang zullen Icunnen voorkomen,is nog niet beëindigd. Grote zorgvuldigheid is' hier noodzakelijk, mede omdat met de aanleg van deze wer ken zeer hoge bedragen gemoeid zullen zijn. Zodra op dit' punt voldoende inzicht zal zijn verkregen, zal met Gedepu teerde Staten van Noordholland, die zich ter zake reeds tot ondergetekende hebben gewend, in nader overleg worden getreden.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 69