der omstandigheden deze dienst overgeplaatst naar de drukkerij "T.TTMAT" aan het Ondiep te Utrecht.Daar nam deze afd. driekwart van de ruimte in beslag en bij voortduring is er vanwege de Kath. i\rb. Beweging, wier drukkerij ern stig in haar ontwikkeling werd belemmerd, bij de minister op aangedrongen de Topografische dienst te doen verplaat sen. In dit verband kan thans melding worden gemaakt,van het feit, dat de min. van Wederopbouw de gemeente Delft heeft verzocht enkele nog ongebruikt staande gebouwen van de Technische Hogeschool ter heschihhing te stellen om er de topografische dienst onder te brengen. Daar deze leegstaande gebouwen thans in orde worden ge maakt voor bewoning, is de conclusie gewettigd, dat bin nen niet al te lange tijd de Topografische Dienst Utrecht metterwoon zal verlatep. ,T. •njtrNieuwsbl, Herziening pensioenen. Naar de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mededeelt is binnenkort de indiening bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal te verwachten van een wetsontwerp tot herziening van alle vóór 1 Januari 1947 verleende pensi oenen. Bij deze herziening zal voor alle pensioenen hetzelfde systeem gelden. Prof. Schermerhom wijdt zich aan de lucht kartering. Na daarover in Londen besprekingen te hebben gevoerd,is Prof. N.W. Schermerhorn naar de V.S. vertrokken. De be sprekingen over de luchtkartering van Indonesië zullen daar worden voortgezet. Vóór de oorlog was S.. op. dit. gebied adviseur van de K.L.M. Overtreding IJkwet In een streekblad voor Midden-Nederland "de Gecombineerde" stond een advertentie van de volgende inhoud Griendhoutverkoping De Commissie van Beheer der Geref. Kerk te Asperen zal bij inschrijving verkopen 3-jarig hakhout uit de griend langs de Gorcumse dijk, groot bunder. Briefjes in te leveren uiterlijk tot 20 October a.s. bij T.M.Bel, Minstraat A 128. 70.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 71