scheiden mening gezien worden vanuit een standpunt,dat oog heeft voor en uitzicht biedt aan de m. i. gelukkige omstandigheid, dat de practische lartdm.eetleunde sinds de bevrijding meer dan ooit in het' volle leven is komen te staan, en uiteraard daardoor misschien langzaam, maar in ieder geval zéker be-invloed wordt door de moderne, vèrdoorgevoerde arbeidsdifferentiatieM.i. een proces,' dat in de landmeterij ook bij het Kadaster zal uitlopen op a) het gebruik van geodetische ingenieurs en acade misch gevormde landmeters nagenoeg uitsluitend voor de leiding van bureaux van de landmeetkundige diensten alsmede voor werkzaamheden van hogere geodetische orde'; b) het bezigen van middelbare landmeetkundigen op uit gebreide schaal voor de vele meetwerkzaamheden van la ger orde, welke op het gebied, het ontzaggelijk grote gebied der ruimtelijke ordening moeten vrorden verricht. Dit proces is nog in volle groei, doch reeds nu zijn er zéér duidelijke kentekens waar te nemen, die er op wijzen, dat de betekenis en de plaats dezer middelbare meetkrachten verre zullen uitgaan boven die, welke aan Jeronimus in 1909 en aan Koopmans in 1919 voor ogen stond. Onze zeer vooruitstrevende groep van Technische Amb tenaren is het aan haar voortrekkers en aan de geschie denis der laatste vijftien jaren verplicht, de lijn der progressiviteit door te trekken ook voor de toekomst.. In een volgend artikel zullen wij nagaan, welke ver-' plichtingen wij op ons hebben genomen, toen jaren gele den door onze tegenwoordige voorzitter het vraagstuk van de"Landmeetkundige Ambtenaren" aan de orde werd ge steld. P.S. TEELING. Wij behouden ons voor, op bepaalde onderdelen van dit en van het volgende artikel t.z.t. nader in te gaan. Red.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 8